reklama
reklama

Lublin: Spacerem po Sławinku. Kolejne spotkanie w ramach Planu dla Dzielnic

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Spacerem po Sławinku. Kolejne spotkanie w ramach Planu dla Dzielnic - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaNa Sławinku odbędzie się drugi spacer w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Wezmą w nim udział przedstawiciele władz miasta i najważniejszych służb miejskich.
reklama

Uczestnicy spaceru odwiedzą kluczowe miejsca dzielnicy, aby wspólnie doprecyzować potrzeby i działania, które należy podjąć w najbliższych latach w tej części Lublina.

- W listopadzie ubiegłego roku na otwartym spotkaniu z mieszkańcami rozmawialiśmy o bieżących potrzebach oraz działaniach, które zapewnią harmonijny rozwój Sławinka. Dziś, wspólnie z Radą Dzielnicy zapraszam na spacer po tej dzielnicy. Razem odwiedzimy miejsca ważne dla lokalnej społeczności, istotne z punktu widzenia jakości ich życia. Zebrane podczas rozmów opinie i uwagi posłużą, jako materiał do dalszych etapów opracowania planu rozwoju Sławinka - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

reklama

Spacer odbędzie się we wtorek (5 lipca) i rozpocznie o godz. 17.00 przy ul. Baśniowej 9. Na trasie wyznaczonych jest kilka przystanków. Daje to możliwość omówienia potrzeb danego fragmentu przestrzeni miejskiej. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy.

Przebieg spaceru w dzielnicy Sławinek przedstawia się następująco: 17.00 - ul. Baśniowa 9, 17.30 - skwerek przy skrzyżowaniu ulic: Bohaterów Monte Cassino, Dzieci Zamojszczyzny, Czeremchowa, 18.00 - ul. Klonowa (wejście od strony ul. Podchorążych), 18.25 - ul. Jaśminowa (zielony skwer przy ekranach akustycznych), 19.00 - ul. Gen. Józefa Zajączka (plac zabaw). W razie niepogody rozmowy będą kontynuowane pod dachem, w pomieszczeniach udostępnionych dzięki gościnności Rady i Zarządu Dzielnicy Sławinek. 

reklama

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. 

- Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Do tej pory odbyło się 11 spotkań dla 24 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta. Drugi etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań publicznych. Pierwszy spacer odbył się w dzielnicy Tatary - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama