Reklama

Reklama

Lublin: Seniorzy dostali komputery i tablety

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Seniorzy dostali komputery i tablety - Zdjęcie główne

Lublin: Seniorzy dostali komputery i tablety | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Nowe komputery i tablety trafią do seniorów korzystających z zajęć w Dziennym Domu Seniora oraz w Klubie Senior + Centrum Aktywizacji. Wysokość dofinansowania pozyskanego na zakup tego wyposażenia to 20 tys. zł. dla każdej placówki. 

Reklama

- Widzimy duże zapotrzebowanie na wsparcie w zakresie zwiększania kompetencji cyfrowych osób starszych. Wyposażanie placówek senioralnych w sprzęt komputerowy pozwala na przeciwdziałanie zagrożeniu wykluczenia cyfrowego tej grupy społecznej, którego przyczyną jest często brak dostępu do komputerów - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Z laptopów i tabletów seniorzy będą mogli korzystać w trakcie zajęć grupowych i indywidualnych. Pod okiem terapeuty nauczą się obsługi i jak bezpiecznie korzystać z internetowej poczty, zakupów czy zdalnego dostępu do usług urzędów i instytucji.Warsztaty z zakresu obsługi komputerów odbywają się regularnie w różnych placówkach senioralnych prowadzonych przez ZOW.

- Wielu uczestników zaczyna naukę od podstaw, ale są też tacy, którzy potrzebują wsparcia na dużo wyższym poziomie i wykorzystują komputer do zakupów, sprawdzenia połączeń komunikacyjnych czy codziennej obsługi poczty.Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie otrzymał dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł na doposażenie stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów ze środków Ministra Cyfryzacji w ramach konkursu „Cyfrowe Kluby Seniora” - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy