Reklama

Reklama

Lublin: Seniorzy będą obchodzić swoje święto

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Seniorzy będą obchodzić swoje święto - Zdjęcie główne

Lublin: Seniorzy będą obchodzić swoje święto | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Pokaz mody, koncerty i występy taneczne oraz doradztwo emerytalne i Miasteczko dla Seniorów z poradnictwem medycznym - to niektóre atrakcje kolejnej edycji wydarzenia „Odczaruj Jesień Życia”.

Reklama

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Miasto Lublin organizuje wydarzenie dla lubelskich seniorów i ich rodzin. Odbędzie się w sobotę (1 października) w Galerii Handlowej Olimp (al. Spółdzielczości Pracy 32, hol główny na parterze), w godzinach od 10.00 do 14.00. To już 7. edycja wydarzenia „Odczaruj Jesień Życia”, organizowana przez Miasto Lublin, Radę Seniorów i Galerię Handlową Olimp.

- Tradycyjnie, główną atrakcją wydarzenia będzie pokaz mody w wykonaniu seniorów. W tym roku, w tej roli wystąpią podopieczni i ich opiekunowie ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Ideą tego pokazu jest promowanie różnorodnej aktywności osób starszych oraz zwrócenie uwagi, że pozytywny wizerunek siebie jest ważny w każdym wieku. Spotkanie, dzięki obecności specjalistów z różnych dziedzin życia, będzie także okazją do zadbania o swoje zdrowie, jak również poznania wielu praktycznych informacji m.in. dotyczących aktywności zawodowej osób w starszym wieku, leczenia uzdrowiskowego czy korzystania z internetowych udogodnień dla pacjentów. W Dniu Osób Starszych, życzę wszystkim lubelskim seniorom przede wszystkim dużo zdrowia, energii, ale również optymizmu i pogody ducha - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

W trakcie wydarzenia „Odczaruj Jesień Życia” do dyspozycji gości będzie Miasteczko dla Seniorów z ofertą poradnictwa medycznego z zakresu profilaktyki zapalenia stawów, osteoporozy, nowotworów płuc czy leczenia bólu kręgosłupa. Z kolei badanie słuchu zapewni mobilna klinika badania słuchu, która stanie przed wejściem do galerii. Natomiast eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą informować o wysokości świadczeń i zasadach, które trzeba wziąć pod uwagę przy podejmowaniu aktywności zawodowej na emeryturze. Zainteresowani dostaną porady na temat korzystania z Internetowego Konta Pacjenta. Na miejscu będzie możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, wypełnienia i złożenia wniosku o profil zaufany oraz uzyskania informacji na temat lecznictwa uzdrowiskowego.

- Osoby starsze i ich rodziny będą mogły zapoznać się także z ofertą lubelskich instytucji, które prowadzą stałe działania na rzecz aktywizacji seniorów i świadczą pomoc w różnych formach, m.in. klubów seniora, centrów dziennego pobytu czy punktów domowej opieki. Program uzupełnią występy wokalne i taneczne oraz konkursy. Z kolei przy stoisku Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych przyjmowane będą zapisy na wycieczki z przewodnikiem autobusem „Gutek”, zaplanowane na kolejną sobotę (8 października) - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Szczegółowy program wydarzenia

10.00 - 10.10 powitanie gości,

10.10 - 10.30 występ wokalny uczniów Studia Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej,

10.30 - 11.00 prezentacja stoisk „Miasteczka Seniora”,

11.00 - 11.30 „Piosenki z tamtych lat” koncert wokalistów Studia Wokalnego Bluelife-Art w Lublinie,

11.30 - 11.50 mini konkurs o Lublinie, wystawcach i Galerii Olimp,

11.50 - 12.00 tango argentyńskie w wykonaniu tancerzy z Lubelskiego Stowarzyszenia Tanga,

12.00 - 12.30 pokaz mody z udziałem seniorów ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich,

12.30 - 12.45 podziękowania i życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych,

12.45 - 13.00 mini konkurs o Lublinie, wystawcach i Galerii Olimp,

13.00 - 13.30 występ zespołu wokalnego PASJONATTA,

13.30 - 14.00 podsumowanie i zakończenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy