reklama
reklama

Lublin: Ruszył maturalny maraton. Do egzaminów przystąpi ponad 4,3 tys. uczniów

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Ruszył maturalny maraton. Do egzaminów przystąpi ponad 4,3 tys. uczniów - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaW tym roku do matury przystąpi ponad 4300 absolwentek i absolwentów lubelskich szkół ponadpodstawowych. Tegoroczna matura tradycyjnie składa się z części pisemnej i ustnej.
reklama

- Drodzy Maturzyści i Maturzystki, pierwszy dzień matur z pewnością zapisze się w Waszej pamięci, ale także Waszych rodziców, opiekunów i nauczycieli. Życzę Wam, aby egzamin dojrzałości, do którego przystępujecie, był nie tylko podsumowaniem dotychczasowej edukacji i otwarciem kolejnego etapu życia, ale też satysfakcjonującym zwieńczeniem Waszej wieloletniej pracy. Życzę przede wszystkim powodzenia, ale także trochę szczęścia do pytań oraz jak najmniej stresu. Trzymam za Was kciuki - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W lubelskich liceach ogólnokształcących i technikach do egzaminu maturalnego przystąpi 4348 uczennic i uczniów, w tym 3612 ze szkół prowadzonych przez Miasto Lublin oraz 736 ze szkół prowadzonych przez inne podmioty. Wśród nich jest 2895 uczennic i uczniów liceów oraz 1274 techników. Do egzaminu maturalnego przystąpi również 132 słuchaczy liceum ogólnokształcącego dla dorosłych, uczniowie liceum ogólnokształcącego specjalnego i technikum specjalnego – łącznie 18 osób oraz 29 uczniów szkół branżowych II stopnia.
 
We wtorek (7 maja) odbył się egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym, potem zaplanowano egzamin (8 maja) z matematyki, a w czwartek (9 maja) uczennice i uczniowie zmierzą się z językiem obcym. Egzamin maturalny zostanie przeprowadzony od 7 do 24 maja, w tym: część pisemna – od 7 do 24 maja oraz część ustna – od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja.
 
CZYTAJ TAKŻE: Matura 2024. Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina najważniejsze zasady

- Aby zdać tegoroczny egzamin maturalny trzeba przystąpić do egzaminów pisemnych z trzech przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym, tj. z języka polskiego, matematyki i języka obcego, do egzaminów ustnych z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego (uzyskując minimum 30%) oraz przystąpić do egzaminu pisemnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez uczelnie. Uczniowie technikum, którzy mają zdane egzaminy ze wszystkich kwalifikacji w danym zawodzie nie muszą przystępować do egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, jest to decyzja ucznia. W praktyce, w zależności od wyboru przyszłego kierunku studiów zarówno uczniowie liceum, jak i technikum dodatkowo wybierają więcej niż jeden przedmiot, który będą zdawać na poziomie rozszerzonym - wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Wyniki egzaminów będą znane 9 lipca.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama