Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz przygotował wakacyjne zajęcia sportowe dla dzielnic

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ratusz przygotował wakacyjne zajęcia sportowe dla dzielnic - Zdjęcie główne

Lublin: Ratusz przygotował wakacyjne zajęcia sportowe dla dzielnic | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto przygotowało wakacyjne, nieodpłatne zajęcia sportowe w dzielnicach Lublina.

Reklama

Wakacyjne zajęcia sportowe to wynik współpracy z Radami Dzielnic, które wskazały formy czynnego odpoczynku. Wszystkie zajęcia sportowo-rekreacyjne potrwają do końca sierpnia.
 
- Chcemy promować wśród mieszkańców aktywność fizyczną, która ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego wracamy z dobrze przyjętą w ubiegłym roku wakacyjną propozycją zajęć sportowo-rekreacyjnych w poszczególnych dzielnicach - mówi Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin.
 
W każdy poniedziałek o godz.18.30, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 52, dla mieszkańców Felina przygotowano zajęcia fitness i zumby. Z kolei gimnastyka w dzielnicy Rury jest prowadzona we wtorki o godz.18.00 przy hali Globus (od strony zejścia do wąwozu), natomiast w dzielnicy Czechów Południowy w środy o godz. 16.30 na boisku przy ul. Chęcińskiego 6. Z tej formy aktywności oraz fitnessu mogą także korzystać mieszkańcy Zemborzyc – zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 39 (ul. Krężnicka 15). Z kolei w czwartek od godz.17.00 na mieszkańców dzielnicy Dziesiąta na boisku przy ul. Siemiradzkiego 32 czeka instruktor fitnessu. Nie brakuje także propozycji w pozostałych dzielnicach – gimnastyka w środy o godz.18.00 na terenach zielonych obok kościoła przy ul. Fulmana to oferta dla Wrotkowa, z kolei fitness i zumbę w poniedziałki o godz. 18.30 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 50 (ul. Roztocze 14) przygotowano w dzielnicy Węglin Południowy. Mieszkańcy Szerokiego mogą korzystać z zajęć fitness i gimnastyki, w poniedziałki o godz.16.30. Chętni spotykają się na boisku przy skrzyżowaniu ul. Słowian i Biskupińskiej. Na zajęcia nie obowiązują zapisy.
 
 
Poza tym bezpłatną ofertę sportowo-rekreacyjną przygotowano również z myślą o dzieciach i młodzieży z dzielnicy Dziesiąta.
 
- Dla nich zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 10.00-10.45 (dzieci 7-10 lat) i 10.45-11.30 (młodzież 11-15 lat) na boisku sportowym przy ul. Siemiradzkiego 32. Limit miejsc na każde zajęcia wynosi 15 osób - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Dodatkowo, przez całe wakacje można uczestniczyć w zajęciach w ramach projektów Aktywny Lublin z Budżetu Obywatelskiego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy