Reklama

Reklama

Lublin: Radny z PiS nowym dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: JN

Lublin: Radny z PiS nowym dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy - Zdjęcie główne

Tomasz Pitucha | foto JN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Tomasz Pitucha zostanie dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, którym wcześniej kierował Andrzej Pruszkowski. Pitucha jest m.in. radnym miejskim i doradcą Przemysława Czarnka.

Reklama

Niedawno ze stawnowiska został zwolniony Andrzej Pruszkowski - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, który w przeszłości był prezydentem Lublina. Urzęd Marszłkowski Województwa Lubelskiego, który kieruje WUP ogłosił nabór na dyrektora. Wybrano Tomasza Pituchę, który jest m.in. radnym Rady Miasta Lublin z ramienia klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz doradcęąw gabinecie politycznym Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.  W 2021 roku został zastępcą dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji. 

- Uzasadnienie wyboru: Kandydat spełnił w najwyższym stopniu wymagania stawiane kandydatom podczas rekrutacji na ww. stanowisko - czytamy w dokumencie na stronie internetowej UMWL, w sprawie wyników naboru.

Wśród wymagań na to stanowisko były np. 5-letni staż pracy i co najmniej 3-letni staż pracy w publicznych służbach zatrudnienia lub co najmniej 5-letni staż pracy w innych instytucjach rynku pracy.

Do wyboru Tomasza Pituchu na dyrektora WUP odniósł się portal internetowy "Jawny Lublin.

- Tomasz Pitucha pełni funkcję sekretarza okręgu nr 16 (Lublin) Prawa i Sprawiedliwości. Będzie kolejną osobą z lokalnych władz PIS na najwyższych stanowiskach w WUP - napisał Jawny Lublin.

Portal przekazł, że wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy jest Magdalena Stachyra, będąca skarbnikiem PIS w Lublinie, a pełnomocnikiem partii na dzielnice: Sławinek, Wieniawa, Śródmieście, Stare Miasto, Bronowice jest Małgorzata Reszka-Ryczek, która została niedawno rzecznikiem prasowym WUP.

- Co ważne – Pitucha mógł zostać dyrektorem WUP dzięki temu, że marszałek Jarosław Stawiarski zwolnił dyscyplinarnie z tego stanowiska innego polityka swojej partii – Andrzeja Pruszkowskiego - dodaje portal.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy