Reklama

Reklama

Lublin: Przystanki przy ul. Filaretów będą mieć wyświetlacze rozkładu jazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Przystanki przy ul. Filaretów będą mieć wyświetlacze rozkładu jazdy - Zdjęcie główne

Przystanki przy ul. Filaretów | foto Screen - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Przystanki przy ul. Filaretów zostaną wyposażone w wyświetlacze rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Poprosił o to radny Radosław Skrzetuski.

Reklama

Radny miejski Radosław Skrzetuski (klub Prawa i Sprawiedliwości) skierował do władz miasta interpelację. Poprosił w niej o zamontowanie wyświetlacza rozkładu jazdy  komunikacji miejskiej na przystankach Os. Widok 01 oraz Os. Widok 02. Oba przystanki znajdują się przy ul. Filaretów.

- Działanie to motywuję, prośbami zgłoszonymi przez mieszkańców Osiedla Górki oraz Radę Dzielnicy Czuby Południowe - napisał Radosław Skrzetuski.

Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju odpisał, że  dotychczasowa budowa systemu dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z montażem tablic elektronicznych i słupków ponadstandardowych oraz trwająca rozbudowa systemu odbywała się jedynie w ramach projektów z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej.

- Przyjęta strategia inwestycyjna w wyżej wymienionym zakresie będzie kontynuowana - przekazał Artur Szymczyk.

Jednocześnie dodał, że w ramach opracowywania zakresu inwestycji transportowych planowanych do realizacji z udziałem środków pozyskanych z nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027, przewidziano wyposażenie przystanków przy ul. Filaretów w punkty dynamicznej informacji pasażerskiej.

- Omawiana infrastruktura przystankowa stanowić będzie zakres rzeczowy zadania „Budowa węzła przesiadkowego na os. Widok wraz ze skomunikowaniem od ul. Filaretów oraz połączenie go z węzłem przy ul. Granitowej poprzez budowę nowego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80 skomunikowanie z przystankiem PKP  Lublin Zachodni w Lublinie" - podsumował zastępca prezydenta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy