Reklama

Reklama

Lublin: przebudowa Al.Racławickich skończy się z poślizgiem. Będą też zmiany organizacji ruchu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: przebudowa Al.Racławickich skończy się z poślizgiem. Będą też zmiany organizacji ruchu - Zdjęcie główne

Lublin: przebudowa Al.Racławickich skończy się z poślizgiem. W najbliższym czasie będą też zmiany organizacji ruchu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zmienił się termin zakończenia przebudowy Al.Racławickich. Inwestycja zakończy się z blisko dwumiesięcznym opóźnieniem, czyli w połowie sierpnia. Oprócz tego, w najbliższych dniach wejdą w życie zmiany w organizacji ruchu w związku z trwającą przebudową.

Reklama

Przebudowa opóźniona, ale z dodatkowymi pracami
 
Wykonawca prowadzący remont Al.Racławickich złożył wniosek o dodatkowy czas na przeprowadzenie zadań drogowych, w związku z wystąpieniem szeregu niezależnych okoliczności mających wpływ na czas realizacji zadania. Po przeanalizowaniu wniosku oraz na podstawie pozostałej dokumentacji kontraktowej, uznano część z przedstawionych roszczeń za zasadne.
 
- Przekazanie w późniejszym terminie placu budowy z uwagi na pandemię, konieczność przeorganizowania robót w związku z przedłużającą się możliwością rozbiórki budynku przy ul. Poniatowskiego, pożar zbiornika retencyjnego na ul. Lipowej oraz konieczność wstrzymania robót na czas prowadzonych prac archeologicznych - to czynniki, który miały wpływ na termin realizacji zadania. W opinii inżyniera kontraktu opóźniły one realizację inwestycji o ponad 50 dni - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Poza tym, w trakcie przebudowy zostaną wykonane dodatkowe zadania, pierwotnie nie przewidziane w ramach inwestycji. Uzyskano zgodę na przebudowę wszystkich schodów wraz z wykonaniem nowego chodnika wzdłuż Biblioteki (Bioteki). Doszedł też remont murków oporowych na Al. Racławickich przy Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego oraz wzdłuż Agencji Mienia Wojskowego. Dodatkowo powstanie 6 miejsc dla pojazdów taxi na Al. Racławickich i ul. Lipowej.
 
- Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, zmieni się termin zakończenia inwestycji. W terminie wynikającym z umowy, czyli do 17 czerwca zostanie ukończona branża sanitarna, gazowa i wodociągowa oraz warstwy wiążące nawierzchni jezdni i ścieżki rowerowe. Wykonanie pozostałych prac drogowych Wykonawca deklaruje do końca lipca, a z początkiem sierpnia prowadzone będą prace porządkowe. Dokładny termin zakończenia inwestycji określi aneks do umowy - dodaje Justyna Góźdź.
 
Przebudowa zaczęła sie w kwietniu 2020 roku. Prace wykonuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robot Drogowych Lubartów oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina.
 
Zmiany w organizacji ruchu
 
W środę (2 czerwca) zacznie się następny etap prac, który zakłada zamknięcie Al. Racławickich na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Legionowej. Ruch pojazdów będzie się odbywał drugą połową Al. Racławickich (po stronie Wieży Ciśnień) dwukierunkowo, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Jednocześnie zostanie zamknięty wlot ul. Puławskiej na skrzyżowaniu z Al. Racławickimi. Taka organizacja ruchu potrwa ok. 4 tygodni.
 
- W tym czasie drogowcy wykonają rozbiórkę nawierzchni podbudowy, przykanaliki i kratki oraz część podziemną sygnalizacji świetlnej. Później odtworzą wszystkie warstwy konstrukcyjne wraz z krawężnikami i zatokę autobusową oraz chodniki na wysokości zatoki - informuje Góźdź.
 
 
Zakończyły się również prace na tarczy skrzyżowania ulic: Lipowa, Okopowa i Skłodowskiej. Dlatego od środy (2 czerwca) wróci ruch na ul. Okopowej. W rejonie skrzyżowania prowadzone będą jeszcze prace w obrębie chodników.  
 
Z kolei w sobotę i niedzielę (5 i 6 czerwca) zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu Al. Racławickich na odcinku od ul. Łopacińskiego do ul. Krakowskie Przedmieście. Wówczas drogowcy położą warstwę ścieralną nawierzchni ulicy.
 
Od poniedziałku (7 czerwca) nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i Al. Racławickich. Ruch zostanie przeniesiony bliżej Biblioteki (Bioteki), a roboty będą wykonywane po przeciwnej stronie. Do wykonania pozostała kanalizacja sanitarna, słup trakcji trolejbusowej oraz część podziemna sygnalizacji. Będzie to ostatni etap prac na tym skrzyżowaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy