Reklama

Reklama

Lublin: prezydent Krzysztof Żuk z wotum zaufania. Niejednogłośnie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: prezydent Krzysztof Żuk z wotum zaufania. Niejednogłośnie - Zdjęcie główne

Krzysztof Żuk | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Przewagą głosów radnych, Krzysztofowi Żukowi - prezydentowi Lublina udzielono wotum zaufania. To coroczny punkt sesji Rady Miasta Lublin. Przed głosowaniem prezydent przedstawił Raport o stanie miasta Lublin za 2020 rok.

Reklama

W trakcie czwartkowej (24 czerwca) sesji Rady Miasta Lublin przedstawiono Raport o stanie miasta Lublin za 2020 rok, który zaprezentował Krzysztof Żuk - prezydent Lublina. Raport o stanie miasta jest przedstawiany na sesji, co roku i jest to obowiązek prezydenta. Dokument ma ponad 200 stron. Można w nim zapoznać się z wizją prezydenta na temat Lublina, jako rozwijającego się miasta, pomimo pandemii koronawirusa. W raporcie znalazły się też informacje o inwestycjach, budżecie obywatelskim, zielonym budżecie oraz realizacji strategii rozwoju miasta.

- Rok 2020 to rok pandemii koronawirusa, który zdominował wszystkie działania - mówił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina - Konsekwencją było zmniejszenie dochodów. Ten ubytek związany z stanem epidemii to ok. 155 mln zł.

Z raportu wynika też, że w Lublinie jest mniej mieszkańców i odnotowano 4224 zgony. Jednoczesnie z 8 do 9 proc. wzrósł odsetek bezrobotnych do 25 roku życia.

Głos zabierali radni.

- To był festiwal, że Lublin jest śliczny, rozwija się, ale moim zdaniem za wolno. Przesadziliśmy przez kilka lat z inwestycjami. I w tym roku się okazuje, że nie ma pieniędzy - zaznaczył Eugeniusz Bielak (Prawo i Sprawiedliwość), który krytykował m.in. podwyżkę cen za wywóz śmieci, powiększenie Strefy Płatnego Parkowania. - To miasto nie będzie już przyjazne dla młodych ludzi.

Z kolei Zdzisław Drozd (PiS) krytykował realizację projektów Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o projekt związany z wąwozem między osiedlami LSM a Czubami. - Mijają kolejne lata i miesiące i to zadanie nie jest realizowane - mówił Zdzisław Drozd.

- Wyłania się z tego raportu wizja miasta przyszłości. To wizja miasta, w którym żyje się lepiej - stwierdził Marcin Bubicz (klub prezydenta Krzysztofa Żuka).

- Największą bolączką dla wielu mieszkańców naszego miasta są te przysłowiowe górki czechowskie, czyli brak dbałości o zdrowie mieszkańców - mówił Piotr Gawryszczak (PiS).

Poza tym, zdaniem opozycji miasto jest za bardzo zadłużone, na co reagowali radni prezydenckeigo klubu.

- Jest takie powiedzenie, że kto skąpo sieje, ten skąpo zbiera - podkreślał Adam Osiński (klub Żuka) - Niestety, gospodarka kapitalistyczna i ekonomia tego wymagają, że nie ma nic za darmo. Bo jak jest za darmo, to nic nie jest szanowane.

Prezentację Raportu finanlizuje "Głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania dla Prezydenta Miasta Lublin i podjęcie uchwały w sprawie wotum zaufania dla Prezydenta Miasta Lublin". 18 osób zagłosowało za wotum dla prezydenta, 11 było przeciw, a jedna wstrzymała się od głosu.

Prezydent otrzymał też absolutorium za 2020 rok. Zagłosowało za nim 18 radnych, 11 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy