Reklama

Reklama

Lublin: Powstały kolejne zbiorniki do "łapania" deszczówki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Powstały kolejne zbiorniki do "łapania" deszczówki - Zdjęcie główne

Lublin: Powstały kolejne zbiorniki do "łapania" deszczówki | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach ubiegłorocznej edycji miejskiego programu powstało kolejnych kilkadziesiąt instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych – zbiorniki retencyjne podziemne i  nadziemne, studnie chłonne oraz inne urządzenia umożliwiające zatrzymywanie i wykorzystywanie deszczówki.

Reklama

Miasto w 2022 roku dofinansowało kolejne projekty mieszkańców, przyznając dotacje w ramach Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina.

- Poza promowaniem picia wody z kranu, której jakość w Lublinie jest oceniana jako jedna z najlepszych w kraju, zachęcamy także do oszczędzania wody i wykorzystania wód deszczowych do celów gospodarczych. Realizowany od 2020 roku program „Złap deszczówkę” spotyka się co roku z dużym zainteresowaniem. W ramach ubiegłorocznej edycji powstały w Lublinie kolejne 33 zbiorniki naziemne, 9 podziemnych, 4 studnie chłonne, zrealizowano także modernizację oczka wodnego oraz wykonano punkt poboru wody wraz z siecią nawadniającą. Takie projekty dla gospodarstw domowych są bardzo ważne w kontekście obserwowanych zmian klimatycznych, dlatego w tym roku kontynuujemy realizację programu - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

W 2022 roku Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej zawarł 30 umów dotacyjnych oraz rozliczył projekty 23 gospodarstw domowych na łączną kwotę ponad 80 tys. zł. W tym roku wysokość dotychczasowego dofinansowania nie zmieni się. Mieszkańcy nadal mogą liczyć na wsparcie do 5 tys. zł na jedną nieruchomość tj. 70% poniesionych kosztów kwalifikowanych. Wnioski o dofinansowanie do miejskiego programu budowy systemów małej retencji mogą składać osoby fizyczne – właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w Lublinie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Rusza kolejna edycja miejskiego programu "Złap deszczówkę"

Nabór do kolejnej edycji programu planowany jest w pierwszym kwartale 2023 r. Informacja o startującym naborze wniosków ukaże się na stronie BIP Urzędu Miasta Lublin w zakładce „Ogłoszenia - Konkursy”. Szczegółowe informacje dotyczące Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina wraz z zasadami udzielenia dotacji można otrzymać w Wydziale Zieleni i Gospodarki Komunalnej, tel. 81 466 31 50 lub 81 466 31 12.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy