Reklama

Reklama

Lublin: Rusza kolejna edycja miejskiego programu "Złap deszczówkę"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Rusza kolejna edycja miejskiego programu "Złap deszczówkę" - Zdjęcie główne

Rusza kolejna edycja miejskiego programu "Złap deszczówkę" | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo ruszy nabór do drugiej edycji miejskiego Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina - "Złap deszczówkę". W tym roku Miasto przyzna dotacje na łączną kwotę 150 tys. zł.

Reklama

- W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, kontynuujemy w tym roku nasz miejski program małej retencji dla gospodarstw domowych. W kontekście obserwowanych zmian klimatycznych, takie projekty są równie ważne co zadania z zakresu dużej retencji. Przypominamy, że z naszego programu mogą skorzystać mieszkańcy Lublina, zaś teren objęty inwestycją nie może być miejscem prowadzenia działalności gospodarczej. Spektrum możliwości wykorzystania dotacji jest bardzo szerokie, od budowy zbiorników podziemnych i naziemnych, po ogrody deszczowe, oczka wodne i studnie chłonne. Można też zmodernizować istniejącą już instalację zatrzymywania deszczówki - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Program adresowany jest do mieszkańców Lublina. Wnioski o dofinansowanie do budowy systemów małej retencji mogą składać właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina, z wyłączeniem nieruchomości, na których zarejestrowana jest działalność gospodarcza.

Wniosek o udzielenie dotacji może zostać złożony na realizację inwestycji polegającej na: budowie naziemnego wolnostojącego zbiornika na wody opadowe z dachu, budowie podziemnego zbiornika na wody opadowe, budowie ogrodu deszczowego w pojemniku, budowie studni chłonnej, inne rozwiązanie. Oprócz danych wnioskodawcy lub pełnomocnika wniosek powinien zawierać charakterystykę inwestycji, opis nawierzchni, z której zbierane będą wody opadowe i roztopowe, opis planowanej inwestycji (parametry techniczne, sposób wykorzystania zgromadzonych wód opadowych, nasadzone rośliny, itp.) oraz zestawienie planowanych wydatków. Termin zakończenia inwestycji i złożenia wniosku o rozliczenie dotacji nie może być późniejszy niż 15 listopada. Do wniosku należy załączyć dokumenty potwierdzające tytuł prawny do dysponowania nieruchomością oraz pełnomocnictwo w przypadku współwłasności. Mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie w wysokości 70% poniesionych kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 5 tys. zł na jedną nieruchomość. Nabór ruszy z początkiem marca.

Pierwsza edycja Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina realizowana była w latach 2020-2021. Miasto dofinansowało 54 projekty mieszkańców, przyznając dotacje na łączną kwotę 163 tys. zł. W ramach programu powstało kilkadziesiąt instalacji małej retencji: zbiorników podziemnych i naziemnych, studni chłonnych i oczek wodnych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy