Reklama

Reklama

Lublin: Ponad 50 projektów dostanie dotacje. Dotyczą kultury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ponad 50 projektów dostanie dotacje. Dotyczą kultury - Zdjęcie główne

Dzielnice Kultury - działania Fundacji Strefa Dorastania | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto przeznaczy łącznie 700 tys. zł. na dotacje do pomysłów zgłoszonych w programie Dzielnice Kultury. Pozwoli to na organizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturalnej i realizację wydarzeń w większości dzielnic Lublina.

Reklama

- Działania organizacji pozarządowych, które dofinansujemy w konkursie, pozwolą na zwiększenie uczestnictwa mieszkanek i mieszkańców w kulturze na obszarze niemal całego miasta. Szczególnie istotne są te projekty, które zapewniają stałe działania w zakresie edukacji kulturalnej i wpisują się w program Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Liczymy na to, że dzięki ich realizacji zwiększymy udział młodych ludzi w tworzeniu i odbiorze inicjatyw kulturalnych - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Jednym z zadań, które dostaną wsparcie będzie zorganizowanie we wszystkich dzielnicach otwartego naboru indywidualnych inicjatyw kulturalnych pod hasłem „Młodzież inspiruje dzielnice”. Pomysły będą mogły zaproponować osoby w wieku 10-30 lat. Finansowane będą ze środków zarezerwowanych w budżecie miasta na inicjatywy w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.

W konkursie zgłoszono 92 projekty, a 91 z nich było poprawnych formalnie.

- Łączna kwota oczekiwanych dotacji wyniosła prawie 2,3 mln złotych. Ostatecznie, na podstawie rekomendacji komisji konkursowej, przyznano dotacje na realizację 54 projektów. Jednocześnie podjęto decyzję o zwiększeniu puli środków przeznaczonych do rozdysponowania w konkursie o 150 tys. zł, dzięki czemu łączna kwota przyznanych dotacji wynosi 700 tys. zł - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy