Reklama

Reklama

Lublin po raz kolejny z prestiżowym tytułem. Wyróżniono też III LO

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin po raz kolejny z prestiżowym tytułem. Wyróżniono też III LO - Zdjęcie główne

Lublin po raz kolejny z prestiżowym tytułem. Wyróżniono też III LO | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Po raz 12. Miasto Lublin zostało uhonorowane tytułem „Samorządowy Lider Edukacji”. Podczas Gali Finałowej wyróżnienie trafiło także do III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Reklama

- Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznany nam po raz 12. potwierdza wysoki poziom edukacji w lubelskich szkołach i świadczy o tym, że Lublin jest miastem innowacyjnym i w sposób nowoczesny dbającym o oświatę. To wyróżnienie jest też motywacją do dalszych działań na rzecz kształcenia lubelskich dzieci i młodzieży oraz zapewnienia im jak najwyższych kompetencji potrzebnych w przyszłej pracy zawodowej - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W trakcie Gali Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw Miasto Lublin po raz 12. otrzymało tytuł „Samorządowy Lider Edukacji”. Medal Edukacyjny „Samorządowy Lider Przyszłości”. Jest on przyznawany za najbardziej nowatorskie i wizjonerskie działania edukacyjne w samorządzie, będące ogólnopolską wizytówką lokalnej oświaty na miarę XXI wieku, dostał Krzysztof Żuk.

W gronie uhonorowanych znalazło się również III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Szkoła otrzymała Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości przyznawany 15 najlepszym szkołom i placówkom oświatowym prowadzonym przez jednostki certyfikowane w Programie.

- Celem Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie wspierania edukacji, nauki i kultury oraz rozwoju młodzieży, jak również wspieranie ich w działaniach na rzecz rozwoju edukacji i podnoszenia jakości kształcenia oraz poprawy jego warunków - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy