Reklama

Reklama

Lublin: Plac zabaw w centrum do renowacji? Miasto odpowiedziało

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Plac zabaw w centrum do renowacji? Miasto odpowiedziało - Zdjęcie główne

Plac zabaw w centrum do renowacji? Miasto odpowiedziało | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O renowację i zadbanie o plac zabaw w pobliżu Centrum Kultury apeluje Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin. Władze miasta już odpowiedziały.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację dotyczącą renowacji placu zabaw przy skwerze Dzieci z Pahiatua w pobliżu Centrum Kultury przy ul. Peowiaków.

Podkreślił, że mieszkańcy Lublina sygnalizowali potrzebę renowacji placu zabaw przy skwerze im. Dzieci z Pahiatua (przy Centrum Kultury). Dlatego poprosił władze miasta o szczegółowe zdiagnozowanie problemu i jego rozwiązanie.

- Niniejszy plac zabaw, jest jednym z nielicznych tego typu obiektów usytuowanych w sercu Lublina, stąd też na przestrzeni lat, został mocno wyeksploatowany. W ocenie osób dorosłych, opiekujących się maluchami korzystającymi z placu znaczna część sprzętu w tym huśtawki i ślizgawka wymagają runtownej naprawy. Moim zdaniem warto także odnotować potrzebę wzbogacenia dotychczasowego sprzętu na placu zabaw o nowe elementy, podnoszące jakość, komfort i bezpieczeństwo zabawy najmłodszych - opisuje Marcin Nowak.

Z odpowiedzi Andrzeja Wojewódzkiego - sekretarza Miasta Lublin wynika, że plac zabaw objęty jest stałym utrzymaniem w ramach umowy zawartej z Miejską Korporacją Komunikacyjną Sp. z o.o., której przedmiotem jest realizacja usług kontroli, utrzymania, naprawy i konserwacji wyposażenia placów zabaw, siłowni zewnętrznych oraz urządzeń gimnastycznych należących do Gminy Lublin. W ramach umowy na bieżąco prowadzone są prace porządkowe obejmujące m.in. utrzymanie terenów w czystości, opróżnianie koszy, koszenie trawy, utrzymanie wymaganego poziomu żwirowych i piaskowych podłoży, remont elementów ogrodzenia, naprawę i konserwacje urządzeń zabawowych i urządzeń siłowni zewnętrznej. Dodatkowo umowa obejmuje przeprowadzanie kontroli stanu technicznego placów zabaw: regularnej (codziennie do godziny 8:00) oraz funkcjonalnej jak i wymianę piasku w piaskownicach (1x w roku), a także całoroczne uzupełnianie nawierzchni. Sprzątanie placu odbywa się codziennie do godziny 8:00 łącznie z sobotami, niedzielami i świętami. 

- Urządzenia zabawowe znajdujące się na placach zabaw są relatywnie nowe. Zostały oddane do użytkowania w przypadku placu zabaw nr III obejmującego zestaw zabawowy i huśtawki 3.07.2019 r., natomiast w przypadku placów nr II i I – 10.11.2020 r. (urządzenia jeszcze podlegają gwarancji). Rozmieszczenie urządzeń na placach zabaw uwzględnia strefy bezpieczeństwa dla każdego z nich - napisał Andrzej Wojewódzki.

Jednocześnie zaznaczył, że plac jest w centrum miasta, co "wpływa na jego intensywne użytkowanie nie tylko przez dzieci ale również (w szczególności nocne) przez dorosłych". Wyjaśnił, że jest to miejsce znacząco narażone na wandalizm oraz, że plac ten wielokrotnie był zgłaszany w serwisie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- W ramach działań prewencyjnych wystąpiłem do Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta o bieżący monitoring tej przestrzeni oraz natychmiastową reakcję służb w przypadku łamania prawa - podsumował sekretarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy