Reklama

Reklama

Lublin: Pasażerowie komunikacji miejskiej usłyszą nowe zapowiedzi. Dotyczą Europejskiej Stolicy Młodzieży

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Pasażerowie komunikacji miejskiej usłyszą nowe zapowiedzi. Dotyczą Europejskiej Stolicy Młodzieży - Zdjęcie główne

Pasażerowie komunikacji miejskiej usłyszą nowe zapowiedzi. Dotyczą Europejskiej Stolicy Młodzieży | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W pojazdach komunikacji miejskiej, pasażerowie usłyszą zapowiedzi głosowe promujące Europejską Stolicę Młodzieży.

Reklama

Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, które dostało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Europejskie Forum Młodzieży przyznało go doceniając opisany w aplikacji konkursowej program działań. Jest on oparty o europejskie wartości, takie jak włączanie do współdecydowania o mieście, równość, dostępność czy zapobieganie dyskryminacji.

- Wśród osób podróżujących miejskimi środkami komunikacji publicznej chcemy promować otrzymanie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Okres wakacji i sezon urlopowy to doskonały moment na prowadzenia tego typu działań z uwagi na obecność w naszym mieście wielu turystów. Akcja realizowana jest z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Lublin oraz Rady Studentów Lublina, którzy użyczyli swojego głosu do nagrań - mówi Kamil Konieczny, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.

Do końca 2023 roku na terenie całego miasta będzie można usłyszeć sześć różnych zapowiedzi w języku polskim i angielskim. Będą to m.in. takie hasła jak: To jest nasza Europejska Stolica Młodzieży, Lublin 2023; W 2023 roku to my, młodzi, przejmujemy klucze do miasta!; Następny przystanek: Europejska Stolica Młodzieży 2023 Lublin. Komunikaty będzie można usłyszeć w okolicach uczelni, centrum miasta, dworca PKS oraz w poszczególnych dzielnicach Lublina.
 
 
Ostatnie tego typu komunikaty pasażerowie mogli usłyszeć w autobusach i trolejbusach przy okazji Dnia Dziecka oraz pod koniec 2021 r. w ramach akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy