Reklama

Reklama

Lublin: Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na tematyczny spacer

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: K. Wojciechowski

Lublin: Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na tematyczny spacer - Zdjęcie główne

Lublin: Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na tematyczny spacer | foto K. Wojciechowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ogród Botaniczny UMCS organizuje ostatni w tym sezonie spacer z przewodnikiem pt. „Ogród przyjazny ptakom”.

Reklama

W dniach 1 i 2 października już po raz trzydziesty są obchodzone Europejskie Dni Ptaków. Dlatego najbliższy spacer będzie poświęcony skrzydlatym mieszkańcom Ogrodu. Odbędzie się on w niedzielę (2 października) o godz. 11:00. Spacer poprowadzi Krzysztof Wojciechowski z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

- Nadeszła jesień, okres szczególny dla ptaków. Wiele z nich to gatunki migrujące. Jesień to jeden z dwóch okresów w roku, kiedy wędrówki ptaków są bardzo intensywne. Na przelotach, oprócz ptaków pospolitych i znanych, możemy zobaczyć przedstawicieli wielu gatunków rzadko widywanych. W końcu jednak zarówno jedne, jak i drugie odlecą. Jednak nie wszystkie. Niemało jest też ptaków, które tak sobie upodobały nasze strony, że nie opuszczają ich, mimo groźby nadchodzącej zimy. Możemy je zatem obserwować przez okrągły rok. Poza tym już jesienią zaczynają się u nas pojawiać ptaki, dla których to właśnie my jesteśmy „ciepłymi krajami”, bo w ich ojczyźnie temperatury spadają znacznie bardziej niż w Polsce. Chętnie je gościmy i z ciekawością się im przyglądamy - informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

Organizatorzy podkreślają, że ogrody, zwłaszcza te o dużej powierzchni oraz położone w miastach, są szczególnie sprzyjającym miejscem do obserwacji ptaków. Dodają, że drzewa, a także krzewy, w mieście są w o wiele większym deficycie niż na terenach wiejskich, stąd też i ptaki wykorzystują każda zieloną miejską wyspę.

- Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na spacer w poszukiwaniu naszych skrzydlatych przyjaciół, zwłaszcza tych, którzy zostają. Będziemy dzielić się wiedzą o ptakach, ich wyglądzie, biologii, obyczajach i zachowaniach. Dowiecie się Państwo także, co zrobić, aby nasze ogrody, skwery, zieleńce, ale i ogródki działkowe czy sady stały się bardziej atrakcyjne dla ptaków - dodjda Katarzyna Skałecka.

Przewodnik – Krzysztof Wojciechowski z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych będzie czekał na uczestników spaceru od godz. 10:45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa ok. 2 godz. Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 7 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy