Reklama

Reklama

Lublin: Ognisko baletowe ma problem z lokalem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ognisko baletowe ma problem z lokalem - Zdjęcie główne

Ognisko baletowe ma problem z lokalem | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin apeluje o pomoc Społecznemu Ognisku Baletowemu. Chodzi o problem z lokalem.

Reklama

Wiceprewodniczący Rady Miasta Lublin Stanisław Kieroński (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie udzielenia pomocy w rozwiązaniu problemu lokalowego Społecznego Ogniska Baletowego w Lublinie. Na początku zaznaczył, że został poproszony przez Alicję Kowalczyk - dyrektor Społecznego Ogniska Baletowego oraz Łukasza Woźniaka - przewodniczącego Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca o poparcie ich starań w sprawie wskazania przez Urząd Miasta lokalu, w którym będzie mogła być realizowana działalność stowarzyszenia. 

Społeczne Ognisko Baletowe działa w Lublinie od ponad 65 lat. Jest jedyną w Lublinie placówką prowadzącą zajęcia z tańca artystycznego dla dzieci i młodzieży oraz jedną z niewielu instytucji baletowych w Polsce wyróżnionych Medalem Gloria Artis, nagrodami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium artystycznym El Tempus oraz Pierwszą Nagrodą w Międzynarodowym Konkursie Tańca Klasycznego w Pardubicach. Ognisko współpracuje z międzynarodową i profesjonalną kadrą pedagogów i choreografów z Belgii, Białorusi, Polski i Ukrainyr. Realizuje z uczniami cotygodniowe zajęcia, warsztaty i widowiska baletowe. Uczniowie występowali na scenach teatrów we Lwowie, Munster, Pilźnie, Debreczynie, Mińsku, Lommel, Neerpelt.

- Po raz kolejny na przestrzeni kilkunastu lat Społeczne Ognisko Baletowe ma problem z wynajęciem lokalu użytkowego. Przez .37 lat miało swoją siedzibę w Centrum Kultury na ul. Peowiaków 12, ale po przeprowadzonym remoncie obiektu nie uzyskało zgody na kontynuowanie w tym miejscu działalności. Ognisko działało w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Plażowej 9, później przez kilka lat w Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej 11. W 2017 roku, w związku z reorganizacją szkolnictwa, Ognisko zmuszone było opuścić lokal przy ul. Lwowskiej. Po długich poszukiwaniach zostały wynajęte pomieszczenia od Spółki z o.o „Margia" przy ul Zesłańców Sybiru 6. Niestety w maju br. dyrektor Ogniska otrzymała pismo z informacją, iż umowa najmu na lokal nie będzie przedłużona - opisuje problem, Stanisław Kieroński.

Zdaniem wiceprzewodniczącego "tak zasłużona dla kraju, Lublina i województwa lubelskiego placówka powinna wrócić do Centrum Kultury".

W odpowiedzi Andrzej Wojewódzki - sekretarz Miasta Lublin przekazał, że lokale użytkowe będące własnością Gminy Lublin pozostają w zarządzie Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie.

- Tam też należy się zwrócić o wskazanie wolnego lokalu spełniającego warunki niezbędne dla funkcjonowania Ogniska Baletowego, m.in. lokalizację, wyposażenie, liczbę pomieszczeń oraz powierzchnię. Aktualne wykazy wolnych lokali pozostających w zarządzie ZNK przeznaczonych do oddania w najem zamieszczane są na stronie internetowej ZNK pod adresem www.znk-lublin.pl w zakładce Przetargi - lokale użytkowe i reklamy - rok 2022  - napisał Andrzej Wojewódzki.

Dodał również, że ZNK oddaje w najem wolne lokale użytkowe w drodze bezprzetargowej na podstawie stosownego Zarządzenia Prezydenta Miasta Lublin na czas do lat 3 (z możliwością zawarcia umowy na kolejny okres) na zasadach określonych specjalnych wytycznych zamieszczonych na stronie internetowej ZNK. Po wyborze lokalu trzeba zwrócić się do ZNK o oddanie go w najem. Wtedy ZNK zwróci się do Prezydenta Miasta Lublin z prośbą o wydanie stosownego zarządzenia. Z kolei stawka czynszu jest ustalona w drodze negocjacji.

- Zgodnie z informacją uzyskaną z Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca jest od 2015 r. najemcą pozostającego w zarządzie ZNK lokalu użytkowego Gminy Lublin o pow. 15,37 m2 zlokalizowanego w budynku przy ul. Piłsudskiego 9. Lokal ten został wynajęty w drodze bezprzetargowej na prowadzenie działalności statutowej tak więc powyższa procedura jest Stowarzyszeniu znana - podsumował sekretarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy