Reklama

Reklama

Lublin: Nowa szkoła dostanie numer i patronat? Radny zaproponował jakie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Nowa szkoła dostanie numer i patronat? Radny zaproponował jakie - Zdjęcie główne

Nowa szkoła dostanie numer i patronat? Radny zaproponował jakie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O nadanie numeru i patronatu nowej szkole na Ponikwodzie poprosił radny Stanisław Brzozowski. Miałaby być to Szkoła Podstawowa nr 17 im. Zwycięstwa Grunwaldzkiego.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie Szkoły Podstawowej nr 17 im. Zwycięstwa Grunwaldzkiego w dzielnicy Ponikwoda. W związku z ogłoszonymi planami wybudowania nowego gmachu szkolnego wraz z utworzeniem nowej szkoły podstawowej poprosił o zaplanowanie nadania jej numeru "17" i imienia "Zwycięstwa Grunwaldzkiego". 

- Dzięki temu nowa szkoła stałaby się kontynuatorem tradycji zlikwidowanej w ostatnich latach Szkoły Podstawowej nr 17 im. Zwycięstwa Grunwaldzkiego przy ul. Krochmalnej - jednej z ważniejszych placówek oświatowych miasta w latach powojennych, szkoły ze stuletnią tradycją - napisał Stanisław Brzozowski. - O takim rozwiązaniu z wielką nadzieją podczas końca pracy SP nr 17 przy ul. Krochmalnej mówiła Pani Dyrektor tej szkoły licząc na przekazanie w przyszłości jej sztandaru do nowej szkoły kontynuującej piękną tradycję i historię „siedemnastki".

Do tego podkreślił, że SP nr 17 miała patronat nawiązujący do Bitwy pod Grunwaldem. Zdaniem radnego było to jedno z najważniejszych zwycięstw w historii Polski, o których "pamięć jest szczególnie ważna w obecnych niespokojnych czasach, które stawiają przed nami wyzwania na miarę zmagań grunwaldzkich".

Na koniec dodał, że ozytywne rozpatrzenie jego pomysłu nie niesie za sobą żadnych skutków finansowych. Podkreślił, że będzie to wyrazem pamięci i docenienia całej społeczności „siedemnastki", która pracowała na rzecz miasta przez ponad 100 lat.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy