Reklama

Reklama

Lublin: Nowa wystawa w Galerii Ratusz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nowa wystawa w Galerii Ratusz - Zdjęcie główne

Lublin: Nowa wystawa w Galerii Ratusz | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W Galerii Ratusz można oglądać wystawę podsumowującą prace nad Strategią Lublin 2030.

Reklama

Wystawa prezentuje kolejne etapy kilkuletniego procesu tworzenia dokumentu o Stretegii Lublin 20230 - od powstania koncepcji nowej procedury opracowywania Strategii, poprzez pracę Tematycznych Grup Roboczych, przygotowanie projektu dokumentu oraz konsultacje społeczne, po uchwalenie Strategii i rozpoczęcie wdrażania jej założeń.

- Wystawa składa się z 21 plansz, które oprócz etapów powstania dokumentu przedstawiają, m.in wizję, misję oraz obszary rozwojowe Strategii Lublin 2030 oraz jej cele strategiczne zaplanowane w perspektywie 2030 roku. Zaprezentowane na planszach informacje przybliżają ponadto narzędzia i metody partycypacji zastosowane podczas prac nad kształtem Strategii oraz podkreślają rolę mieszkańców w procesie jej tworzenia. Część ekspozycji poświęcona jest również złożeniom Samorządowej Akademii Zarządzania Strategicznego, będącej odpowiedzią na zapotrzebowanie jednostek samorządu terytorialnego na wiedzę na temat włączania lokalnych społeczności w procesy planowania działań oraz współdecydowania o przyszłości najbliższego otoczenia - wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Jakie będzie miasto w 2030 roku? Każdy może publicznie zabrać głos

Strategia Lublin 2030 to dokument o wyobrażeniach mieszkańców Lublina o przyszłości miasta, oparty na diagnozie. Definiuje wizję rozwoju Lublina, opisując postęp, jaki należy wykonać, by uczynić go możliwie najlepszym miejscem do życia, pracy i nauki w blisko 10-letniej perspektywie. Identyfikuje największe potencjały miasta, definiuje politykę rozwoju, wyznacza cele do osiągnięcia oraz określa ramy działań. Strategia jest punktem wyjścia do planowania programów sektorowych, projektów i działań operacyjnych. Dokument powstał przy zaangażowaniu w proces jego formułowania np. mieszkańców miasta. Treść dokumentu Strategia Lublin 2030 dostępna jest na stronie 2030.lublin.eu.

Ekspozycję można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 27 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy