Reklama

Reklama

Lublin: Jakie będzie miasto w 2030 roku? Każdy może publicznie zabrać głos

Opublikowano: śr, 8 gru 2021 14:16
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Jakie będzie miasto w 2030 roku? Każdy może publicznie zabrać głos - Zdjęcie główne

Miasto Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach prac na projektem Strategii Lublin 2030, która ma pokazać jak mogłoby wyglądać miasto w 2030 roku, odbędą wysłuchania publiczne. W ich trakcie każdy ma możliwość zaprezentowania swojego stanowiska wobec dokumentu. Wystąpienia odbędą się na platformie komunikacyjnej i wymagają wcześniejszej rejestracji.

Reklama

- Każdy głos wyrażony podczas wysłuchania publicznego jest dla nas ważny i stanowi cenną informację zwrotną od mieszkańców, którzy są naszymi partnerami w tworzeniu założeń Strategii Lublin 2030. Zapraszam do udziału w wysłuchaniu zarówno osoby indywidualne, jak i przedstawicieli instytucji, organizacji i podmiotów gospodarczych. Szerokie spektrum doświadczeń oraz wiedzy uczestników procesu konsultacji społecznych Strategii Lublin 2030 pozwoli na zbudowanie kompleksowej odpowiedzi na pytanie o kształt przyszłości naszego miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Wysłuchanie publiczne jest jedną z metod konsultacji publicznych dotyczących rozstrzygnięć w sferze polityk publicznych. W trakcie wysłuchania instytucje i osoby zainteresowane tematem konsultacji wygłaszają swoje stanowiska. Istotą wysłuchania jest dopuszczenie do wyrażenia swojej opinii wszystkich, którzy uznają, że mają do przekazania istotne argumenty w danej sprawie.

Wysłuchania odbędą się w formule online za pośrednictwem aplikacji Zoom. Transmisja prowadzona będzie na portalach YouTube i Facebook (wraz z tłumaczeniem na Polski Język Migowy), gdzie będzie można uczestniczyć w dyskusji dotyczącej wydarzenia. Link do transmisji online opublikowany zostanie w dniu wydarzenia na stronie internetowej projektu. Każdego dnia omawiany będzie inny blok tematyczny nawiązujący do obszarów rozwojowych Strategii Lublin 2030.

Formularz rejestracyjny dla osób, które chcą zabrać głos podczas wysłuchania publicznego znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin. Mówcy powinni wybrać w formularzu zgłoszeniowym preferowany blok tematyczny, którego dotyczy ich wystąpienie.

Wystąpienie każdego mówcy nie może trwać dłużej niż 5 minut, a kolejność prezentujących będzie losowana. Uczestnicy wysłuchania nie dyskutują między sobą. Łączny czas przeznaczony na wyrażanie opinii planowany jest na minimum trzy godziny, ale ostateczna długość będzie znana po zakończeniu rejestracji mówców. Osoby, które nie mogą wystąpić w trakcie wysłuchania korzystając z własnego sprzętu komputerowego, proszone są o zaznaczenie w formularzu potrzeby skorzystania z punktu mobilnego. Z myślą o tych osobach udostępniony będzie sprzęt komputerowy, kamera, mikrofon oraz podłączenie do sieci internetowej.

Wysłuchania odbędą się 9, 10 i 11 grudnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy