- Praca z młodzieżą jest moją największą pasją. Z kolei dzięki służbie w WOT mogę nieść pomoc lokalnej społeczności w sytuacjach kryzysowych, jak np. klęski żywiołowe czy ostatnio w zabezpieczeniu naszej wschodniej granicy. Założenie munduru jest dla mnie wielkim honorem i napawa dumą moją rodzinę - mówi żołnierz 21 lubelskiego batalionu lekkiej piechoty 2 LBOT, a zawodowo nauczyciel historii w jednej z lubelskich szkół.
Nauczyciele pełniący służbę w szeregach 2 LBOT mogą rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności. Sami przyznają, że w swojej pracy często wykorzystują umiejętności i wiedzę pozyskaną podczas szkoleń i zadań, które przychodzi im pełnić.
- Działa to również w drugą stronę - formacja korzysta z ich predyspozycji i kompetencji, takich jak cierpliwość, odpowiedzialność, umiejętność przekazywania wiedzy, czy umiejętność pracy w zespole. Wielu nauczycieli w sposób naturalny posiada zdolności przywódcze, które w WOT mają okazję rozwijać w ramach kursów SONDA i Agrykola, zasilając następnie korpus młodszych oficerów WOT - informuje kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.
- Zawód nauczyciela wymaga nieustannego podnoszenia umiejętności, a taką możliwość daje służba w WOT. Szczególnie mam tutaj na myśli szkolenia i kursy np. z medycyny pola walki, rozpoznania czy neutralizacji zagrożeń – mówi żołnierz, nauczyciel z 2 LBOT. - Służba w WOT daje możliwość uczestniczenia w szerokim wachlarzu działań społecznych, od tych o charakterze pomocowym po promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. Poznałem tu mnóstwo pozytywnych, pełnych pasji ludzi, reprezentujących cały przekrój społeczny. To co nas łączy, to fakt, że wszyscy jesteśmy dumni, że nosimy ten sam mundur.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.