Reklama

Reklama

Lublin: Naprawią chodnik przy ul. Łopacińskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Naprawią chodnik przy ul. Łopacińskiego - Zdjęcie główne

Lublin: Naprawią chodnik przy ul. Łopacińskiego | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Do końca miesiąca zostanie naprawiony chodnik przy ul. Łopacińskiego. O takie prace apelował radny Stanisław Brzozowski.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację, która dotyczy naprawy chodnika przy ul. Łopacińskiego. Poprosił w niej o zlecenie pilnej naprawy chodnika przy ul. Łopacińskiego "w zakresie wyrównania wraz z obniżeniem (lub w razie konieczności wymiany) krawężnika po obu stronach wjazdu przy bloku nr 5 (w świetle chodnika) oraz nadania łagodnego spadku nawierzchni prowadzącej do zaniżonych krawężników po obu stronach tego wjazdu".

- Aktualnie krawężniki przy wjeździe są wykruszone, wykrzywione i częściowo zapadnięte, a na nawierzchni z kostki po obu stronach występują niebezpieczne szczególnie dla osób niepełnosprawnych „garby". Dodatkowo kostka po południowej stronie wjazdu dosłownie rozpada się na skutek uszkodzonego krawężnika - opisuje Stanisław Brzozowski.

Dodał również, że nie do przyjęcia jest stanowisko urzędników mówiące o tym, iż chodnik będzie rozważany do naprawy w przyszłym roku.

- Oceniając skalę niedogodności dla pieszych wynikających z aktualnego stanu ciągu pieszego, a także jego usytuowanie w bardzo ruchliwym miejscu - na drodze m.in. do lubelskich uniwersytetów konieczne jest pilne zlecenie naprawy. Jednocześnie z uwagi na zakres niezbędnych robót prace te nie wygenerują znaczących obciążeń finansowych, więc nie powinno być problemu z ich realizacją - napisał radny.

W odpowiedzi poprosił o wskazanie w jakim terminie chodnik będzie naprawiony. 

Na interpelację odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

- W ramach bieżącego utrzymania zostaną zlecone prace mające na celu wymianę krawężników, naprawę nawierzchni z kostki brukowej i płyt drogowych betonowych oraz oczyszczenie rowów przydrożnych i wypełnienie zapadnięć we wskazanej lokalizacji - napisał Artur Szymczyk.

Prace mają być wykonane do końca października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy