Reklama

Reklama

Lublin: Droga w rejonie cmentarza przy ul. Unickiej przejdzie remont?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Droga w rejonie cmentarza przy ul. Unickiej przejdzie remont? - Zdjęcie główne

Lublin: Droga w rejonie cmentarza przy ul. Unickiej przejdzie remont? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Remontu drugiej części ul. Wiejskiej, domaga się radna Małgorzata Suchanowska. Droga znajduje się w rejonie cmentarza przy ul. Unickiej, który odwiedza wiele osób.

Reklama

Radna miejska Małgorzata Suchanowska (klub Prawa i Sprawiedliwości) skierowała do władz miasta interpelację w sprawie rcmontn drugiej części w całości ul. Wiejskiej do skrzyżowania z ul. Walecznych. Podkreśliła, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, gmina ma obowiązek zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, które należą do zadań własnych gminy. 

Zaznaczyła również, że ul. Wiejska nie służy wyłącznie mieszkańcom Osiedla Ponikwoda, ale wszystkim przyjezdnym mieszkańcom Lublina i okolic. Zdaniem radnej jest wizytówką miasta, bo łączy się z ul. Walecznych, przy której znajduje się tzw. „Cmentarz Unicka". Dodała też, że usytuowanie cmentarza wymusza wyremontowanie drugiej części ul. Wiejskiej. Według radnej tereny i drogi przyległe do cmentarzy powinny być zadbane, utrzymane w porządku, oznakowane i wyposażone w miejsca parkingowe.

- Ulica Wiejska jest w katastrofalnym stanie, bez parkingów, a jedyny jej chodnik całkowicie zdewastowany przez parkujące samochody, który służy, jako dojście dla dzieci do bliskiej szkoły podstawowej. Proszę równocześnie o uznanie mojej interpelacji za wniosek budżetowy na 2023 r. Mając powyższe na uwadze, proszę o informacje, kiedy inwestycja zostanie ukończona? - napisała Małgorzata Suchanowska.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy