Reklama

Reklama

Lublin: Na UMCS porozmawiają o demokracji i dyktaturze. W związku z wojną w Ukrainie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMCS

Lublin: Na UMCS porozmawiają o demokracji i dyktaturze. W związku z wojną w Ukrainie - Zdjęcie główne

Lublin: Na UMCS porozmawiają o demokracji i dyktaturze | foto UMCS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina UMCS zaprasza na panel dyskusyjny pn. „Demokracja vs dyktatura w kontekście wojny Rosji przeciwko Ukrainie".

Reklama

Panel dyskusyjny pn. „Demokracja vs dyktatura w kontekście wojny Rosji przeciwko Ukrainie", który odbędzie się 13 stycznia w godzinach 11:00–13:00, w sali A 4.35 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS (ul. Głęboka 45 w Lublinie). Wydarzenie jest częścią trwającej do piątku Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. „Demokracja w procesie przemian", organizowanej przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS, Centrum Europy Wschodniej UMCS oraz Fundację Instytut Bałkański.

Panel organizowany pod egidą Centrum Europy Wschodniej UMCS będzie moderowany przez prof. Walentego Baluka, dyrektora CEW UMCS, z-cę dyrektora Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS. W spotkaniu wezmą udział paneliści: prof. Wojciech Sokół z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS, prof. Galyna Zelenko z Instytutu Studiów Politycznych i Etnicznych Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, prof. Serhiy Danylenko i prof. Mykola Doroshko z Instytut Stosunków Międzynarodowych Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki oraz prof. Anatoliy Kruglashov, dr hab. Witalij Makar i prof. Jurij Makar z Czerniowieckiego Uniwersytetu Narodowego im. Jurija Fedkowycza.

- Jak podają organizatorzy, celem konferencji pn. „Demokracja w procesie przemian" jest analiza i dyskusja dotycząca przemian, które pojawiły się w demokratycznych systemach politycznych w XXI wieku. Odbywające się podczas niej debaty mają stanowić płaszczyznę do wymiany opinii, poglądów oraz prezentacji własnych wyników badawczych w odniesieniu do kierunków ewolucji systemu politycznego, a w szczególności na temat roli, znaczenia i przyszłości współczesnych demokracji - informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy