Reklama

Reklama

Lublin: Można pozbyć się zużytych baterii. W piątek zbiórka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Można pozbyć się zużytych baterii. W piątek zbiórka - Zdjęcie główne

Lublin: Można pozbyć się zużytych baterii. W piątek zbiórka | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto po raz kolejny organizuje akcję „Ekozbiórka zużytych baterii”. Tego dnia przypada Dzień Recyklingu Baterii.

Reklama

- Miasto ponownie organizuje specjalną zbiórkę zużytych baterii. Ubiegłoroczna akcja pokazała, że mieszkańcy chętnie włączają się w tego typu wydarzenia. Wyczerpane akumulatory przenośne i baterie mogą być niebezpieczne dla zdrowia i środowiska, jednakże zebrane selektywnie można bez problemu przetworzyć, a surowce, z których są wykonane, odzyskać i wykorzystać ponownie. Dzień Recyklingu Baterii to dobra okazja, by przypomnieć mieszkańcom, jak bardzo ważna jest segregacja odpadów oraz ich właściwe zagospodarowanie - mówi Katarzyna Madoń-Kremeś, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Akcja „Ekozbiórka zużytych baterii” odbędzie się w piątek (9 września) w godz. 10.00-13.00 przed siedzibą Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin (ul. Zana 38). Odbiór i zagospodarowanie odpadów oraz upominki zapewni Polska Korporacja Recyklingu we współpracy z GP Batteries. W zamian za zużyte baterie można dostać upominki i gadżety. Osoby, które przyniosą większe ilości tych odpadów otrzymają dodatkowo nowe baterie.

Miasto stale prowadzi selektywną zbiórkę odpadów, w tym: zużytych baterii, akumulatorów przenośnych, przeterminowanych leków, a także odpadów niebezpiecznych i chemikaliów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon. Odpady nie mogą być umieszczane w pojemnikach na frakcję zmieszaną.

Pojemniki na zużyte baterie znajdują się w 133 miejscach na terenie Lublina. Baterie i zużyte akumulatory przenośne można również oddać w stałych oraz mobilnych punktach przy okazji zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także wrzucić do kontenerów na odpady niebezpieczne lub na małe elektroodpady. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyjmowany jest w stałym punkcie przy ul. Metalurgicznej 13F (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00), a także w mobilnych punktach uruchamianych w każdą ostatnią sobotę miesiąca w 6 lokalizacjach na terenie Lublina (w godzinach 9.00-14.00). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy