Reklama

Reklama

Lublin: Można dostać pieniądze na ogrzewanie. Program "Ciepłe Mieszkanie"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Można dostać pieniądze na ogrzewanie. Program "Ciepłe Mieszkanie" - Zdjęcie główne

Lublin: Można dostać pieniądze na ogrzewanie | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych będą mogli dostać wsparcie na wymianę źródła ciepła na paliwa stałe lub podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego systemu ogrzewania. 

Reklama

Miasto Lublin podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację programu „Ciepłe Mieszkanie”. Wysokość uzyskanego przez Lublin dofinansowania to 2,3 mln zł. 

- Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów, gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych na terenie Miasta Lublin. Dzisiejsze podpisanie umowy finalizuje starania Miasta o środki zewnętrzne na realizację tego ważnego dla mieszkańców programu. Złożenie przez nas wniosku na kwotę pond 2 mln zł, poprzedziło przeprowadzone w ubiegłym roku rozeznanie wśród potencjalnych beneficjentów. Program będzie doskonałym uzupełnieniem naszych dotychczasowych działań w zakresie ograniczenia niskiej emisji - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Miasto zamierza realizować projekt w latach 2023-2024. O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele lub współwłaściciele lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, spełniający określone kryteria dochodowe, od których uzależniona jest wysokość wsparcia. W zależności od dochodu wnioskodawcy poziom dofinansowania będzie wynosił od 30% do nawet 90% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Przeciętna wysokość dotacji przypadająca na jeden lokal mieszkalny jest uzależniona od dochodów i może wynosić od 15 tys. zł do 37,5 tys. zł.

- Dofinansowanie przysługuje do wymiany źródła ciepła na paliwa stałe na: kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewanie elektryczne, pompę ciepła albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego systemu ogrzewania. Dodatkowo, oprócz tych prac, uczestnicy programu będą mogli wykonać nową instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Do kosztów objętych dofinansowaniem kwalifikuje się także koszt przygotowania dokumentacji projektowej przedsięwzięcia. Należy pamiętać, że dofinansowanie na wymianę drzwi i okien jest możliwe wyłącznie w przypadku wymiany nieefektywnego źródła ciepła. Program nie obejmuje dofinansowania na budynki ogrzewane miejską siecią ciepłowniczą lub siecią gazową - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy