Reklama

Reklama

Lublin: Most nad Bystrzycą otwarty. Można już z niego korzystać

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Most nad Bystrzycą otwarty. Można już z niego korzystać - Zdjęcie główne

Lublin: Most nad Bystrzycą otwarty. Można już z niego korzystać | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Nowy most przy ul. Żeglarskiej został otwarty dla ruchu. Jest większy od starego.

Reklama

Mostem w ciągu ul. Żeglarskiej mogą już jeździć kierowcy, rowerzyści oraz poruszać się po nim piesi. Udostępnienie obiektu umożliwiła uzyskana decyzja o pozwoleniu na użytkowanie, wydana przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. - Od dzisiaj mieszkańcy mogą już korzystać z nowego mostu. Zakończone formalności w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego umożliwiły wprowadzenie tam ruchu kołowego i pieszego. Zakończona inwestycja umożliwia bezpieczniejsze poruszanie się wszystkim użytkownikom ruchu, jak również dopełnia funkcjonalnie istniejący w tej części miasta węzeł przesiadkowy przy ul. Żeglarskiej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

W czwartek (25 maja) po południu nowym mostem pojadą również pojazdy komunikacji miejskiej wraz z pasażerami. Szczegóły przekaże ZTM w Lublinie.

- Nowy most jest większy od dotychczas istniejącego – jego długość to ponad 50 m a szerokość 19,4 m, zaś szerokość jezdni 8 m. Powstał obiekt jednoprzęsłowy ze wzmocnieniem w formie podwieszenia. Połączenie obiektu z nasypem drogowym zaprojektowano za pomocą przyczółków żelbetowych. Wszystkie elementy wyposażenia z betonu wykonano w kolorystyce materiału naturalnego, zaś deski gzymsowe i balustrady w kolorze zielonym. Do budowy mostu drogowcy zużyli 160 ton stali zbrojeniowej. Oprócz robót branży mostowej inwestycja zakładała przebudowę odcinka ul. Żeglarskiej – od nowo powstałego węzła do skrzyżowania z ul. Bryńskiego i Słomkowskiego wraz z budową kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia, chodnika, drogi rowerowej oraz dwóch zatok autobusowych z wiatami przystankowymi. Zakres inwestycji objął również korektę przebiegu ścieżki rowerowej zlokalizowanej pod mostem oraz regulację koryta rzeki, a także nasadzenia drzew i krzewów - opisuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Generalnym wykonawcą robót była spółka Primost Południe z siedzibą w Będzinie. Wartość inwestycji to ok. 37 mln zł. Inwestycja to komponent projektu unijnego”, dzięki czemu 31,5 mln zł stanowią środki europejskie.

Most w ciągu ul. Żeglarskiej ma już też swojego patrona - będzie nosić imię Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego. Decyzja w tej sprawie zapadła jednomyślnie na kwietniowej sesji Rady Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy