reklama
reklama

Lublin: Młodzi mogą korzystać z pomocy psychologicznej. Jest też wsparcie dla Ukraińców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Młodzi mogą korzystać z pomocy psychologicznej. Jest też wsparcie dla Ukraińców - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaMiasto zapewnienia pomoc psychologiczną młodym ludziom. Mogą oni liczyć na taką pomoc i skorzystać z niej bezpłatnie oraz bez skomplikowanych formalności również w wakacje.
reklama

- Nieprzewidziane i trudne sytuacje życiowe wymagają pomocy specjalisty. Warto wiedzieć, gdzie szukać wsparcia i gdzie znaleźć osoby będące w stanie udzielić fachowej i szybkiej porady. Mając na uwadze zdrowie młodych ludzi, Miasto podejmuje lub włącza się w inicjatywy służące zapewnieniu im łatwego dostępu do specjalistów w tym zakresie, nie tylko w trakcie roku szkolnego, ale także w wakacje - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Fundacja Sempre a Frente, czyli partner Europejskiej Stolicy Młodzieży, oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla osób do 18 roku życia. Skierowana jest też do osób pochodzących z Ukrainy. Aby z niej skorzystać nie jest wymagane skierowanie, ani posiadanie ubezpieczenia. Osoby potrzebujące wsparcia proszone są o kontakt mailowy na adres: pomoc@sempre.org.pl. Wsparcie odbywa się w formie indywidualnych spotkań, które odbywają się w Przystanku Sempre przy ul. Lubartowskiej 24, po uprzednim umówieniu się na wizytę. Osobom w wieku poniżej 18 roku życia musi towarzyszyć opiekun.
 
- Dla osób z Ukrainy pomoc psychologiczna jest świadczona przez ukraińskie psycholożki, a psychiatryczna w języku polskim przy wsparciu polsko-ukraińskiego tłumacza. Wsparcie realizowane jest w ramach 2 projektów: „Psychologiczne wsparcie na starcie-pomoc ukraińskim rodzinom” finansowanego ze środków organizacji Plan International przekazanych przez Disaster Emergency Committee w ramach programu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz „poMOC psychospołeczna dla dzieci i młodzieży” finansowanego z programu Pajacyk Pomoc Psychospołeczna Polskiej Akcji Humanitarnej - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Poza tym, młodzi mogą korzystać z oferty projektu „Przystanek Sempre. Wsparcie psychologiczne dla młodzieży", który jest elementem działań Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. W wakacje oferowane jest indywidualne wsparcie psychologiczne dla osób w wieku 10-29 lat i ich rodziców/opiekunów. Po bezpłatną pomoc można się zgłaszać dzwoniąc na numer: 690 080 886 lub mailową, pisząc na adres: przystanek@sempre.org.pl. We wrześniu ruszy nabór do grup terapeutyczno-rozwojowych pracujących w systemie roku szkolnego.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama