Reklama

Reklama

Lublin: Młodzi będą obradować. W weekend Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Młodzi będą obradować. W weekend Europejski Kongres Rad Młodzieżowych - Zdjęcie główne

Lublin: Młodzi będą obradować. W weekend Europejski Kongres Rad Młodzieżowych | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Tegoroczny Europejski Kongres Rad Młodzieżowych po raz pierwszy odbędzie się w Lublinie.

Reklama

W nadchodzący weekend (od 26 do 28 maja) we wspólnych obradach udział weźmie 80 przedstawicielek i przedstawicieli Rad Młodzieżowych w Polce. Wydarzenie ma charakter zamknięty i skierowane jest wyłącznie do zarejestrowanych uczestników.  
 
- Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży 2023 to także doskonała przestrzeń do otwartej dyskusji młodych i aktywnych ludzi, którzy są zaangażowani w przyszłości Unii Europejskiej. Organizatorom dziękuję za wybór naszego miasta, a uczestnikom życzę ciekawych spotkań i owocnych debat w Lublinie - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji otraz pełnomocniczka prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.
 
Europejski Kongres Rad Młodzieżowych ma wzmocnić zainteresowanie osób działających w młodzieżowych radach i sejmikach wojewódzkich tematyką europejską. Tegoroczny program wydarzenia skoncentrowany jest wokół trzech ścieżek tematycznych: wartości Unii Europejskiej: jakimi wartościami kieruje się UE? Co jest dla Nas i UE ważne? ochrona klimatu: jak rozwijać gospodarkę bez degradacji środowiska? na czym polega Europejski Zielony Ład? bezpieczeństwo Europy: jak wojna w Ukrainie wpływa na UE? Jaką strategię ma UE na obronne kontynentu?
 
 
- Europejski Kongres Rad Młodzieżowych to trzydniowe wydarzenie cykliczne, organizowane co roku w innym mieście w Polsce. W tym roku to w Lublinie, Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, przedstawiciele młodzieżowych rad i sejmików z całej Polski będą rozmawiać o unijnych priorytetach, projektach i instytucjach, a także o obecności Unii Europejskiej w lokalnych społecznościach - mówi Joanna Pietrasik, prezeska Zarządu Fundacji Civis Polonus.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy