Reklama

Reklama

Lublin: Młodzi będą mieć kolejne miejsca dla siebie. Powstaną w dwóch dzielnicach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Młodzi będą mieć kolejne miejsca dla siebie. Powstaną w dwóch dzielnicach - Zdjęcie główne

Lublin: Młodzi będą mieć kolejne miejsca dla siebie | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W dzielnicach Felin oraz Rury powstaną dwie nowe przestrzenie młodzieżowe. Miejsca wzorowane na „Hej!”, poprowadzą organizacje pozarządowe, które zwyciężyły w miejskim konkursie. Miejsca mogą zostać otwarte jeszcze przed wakacjami.

Reklama

- Dyskusje z mieszkańcami i mieszkankami w ramach „Planu dla Dzielnic” wyraźnie pokazały nam, jak istotne jest funkcjonowanie otwartych przestrzeni młodzieżowych w lubelskich dzielnicach. Dziękuję wszystkim organizacjom pozarządowym, które wzięły udział w konkursie dotyczącym prowadzenia takich miejsc. W związku z dużym zainteresowaniem i wysokim poziomem złożonych ofert, wystąpiłem do Rady Miasta o zwiększenie puli środków na ten cel. Mam nadzieję, że po najbliższej sesji będziemy mogli przedstawić młodym mieszkańcom i mieszkankom sieć przyjaznych miejsc w kolejnych dzielnicach - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Przestrzeń młodzieżowa w dzielnicy Rury powstanie na ul. Jana Sawy 5 i poprowadzi ją Fundacja 5Medium, natomiast w dzielnicy Felin na ul. Królowej Bony 8, a opiekować się nią będzie Stowarzyszenie Kulturalny Felin.

- Zgodnie z postulatem lubelskiej młodzieży udostępniamy miejsca, które mogą być kształtowane i wykorzystywane zgodnie z jej potrzebami. Sukces „Hej!” przy ul. Peowiaków pokazał, że mogą one efektywnie działać dzięki oddolnej energii młodych osób. Dziś z radością przedstawiamy dwie nowe przestrzenie młodzieżowe i liczymy na to, że będą cieszyły się dużym zainteresowaniem - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
 
W konkursie dla organizacji pozarządowych na prowadzenie takich miejsc wpłynęło 11 ofert. Po ocenie komisji konkursowej oraz wizji lokalnej w każdym zaproponowanym miejscu, prezydent postanowił o ogłoszeniu pierwszych dwóch przestrzeni młodzieżowych oraz ponowieniu konkursu. Wystąpił też do Rady Miasta Lublin o zwiększenie puli środków w konkursie.
 
 
- Konkurs jest realizacją zapisów aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Miasto zobowiązało się do stworzenia otwartych dla młodzieży przestrzeni, w których można realizować swoje pasje i zainteresowania lub też spotkać się z przyjaciółmi czy w spokoju odrobić lekcje. Pierwszą tego typu przestrzenią jest „Hej!” na ul. Peowiaków 11, którą otworzono we współpracy z IKEA w ramach działania „Przestrzeń Młodych” („Youth Space”) w inicjatywie bilateralnej „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, która korzysta z dofinansowania pochodzącego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, za pośrednictwem Funduszy EOG i Funduszy Norweskich - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Termin składania ofert w postępowaniu to 31 maja.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy