reklama
reklama

Lublin: Miliony na rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Miliony na rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaW Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie powstanie Ośrodek Profilaktyczno-Diagnostyczny dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Budowa będzie możliwa dzięki otrzymaniu 300 mln zł z Funduszu Medycznego.
reklama

Sam projekt obejmuje utworzenie nowego budynku, w którym będą m.in. Ośrodek Diagnostyczno-Profilaktyczny Gabinety Lekarskie Gabinety Diagnostyczno-Zabiegowe Zakład Diagnostyki Obrazowej Pracownia Endoskopii Laboratorium Genetyki Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Zakład Patologii Nowotworów Zespół Poradni Specjalistycznych dla Dorosłych. Nowy budynek szpitala ma służyć głównie najmłodszym pacjentom. Do tego ma pozwolić na poprawę organizacji leczenia przez odciążenie oddziałów szpitalnych. Poza tym ma zapewnić lepszą diagnostykę oraz wysokospecjalistyczną profilaktykę. W efekcie ma zwiększyć się wykrywalność nowotworów u pacjentów już na etapie wczesnego stadium choroby.

reklama

W związku z tym w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej odbyła się konferencja prasowa przedstawiająca założenia projektu.

- To ważny dzień dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dzięki tym środkom powstanie tu pełna profilaktyka wykrywania i leczenia nowotworów skierowana do dzieci i młodzieży. Profesor Elżbieta Starosławska od dawna mówiła mi o potrzebie zbudowania takiego Ośrodka i teraz te plany będzie można zrealizować - powiedział marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Projekt zakłada również zakup sprzętu oraz rezonansów magnetycznych, aparatów MMG z detektorem cyfrowym oraz tomografów komputerowych. Zakończenie inwestycji jest planowane na 2027 rok.

reklama

Natomiast Fundusz Medyczny powstał w 2020 roku z inicjatywy Prezydenta RP we współpracy z Ministrem Zdrowia. Fundusz jest finansowany ze środków publicznych. To właśnie z niego COZL otrzymał dotację w wysokości 300 mln zł, co jest maksymalną kwotą dotacji celowej dla jednego projektu strategicznego. Tego  typu wsparcie kierowane jest do placówek udzielających świadczeń wysokospecjalistycznych, w tym do szpitali onkologicznych, pediatrycznych i pulmonologicznych. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama