Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy ocenią projekt nowego stadionu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mieszkańcy ocenią projekt nowego stadionu - Zdjęcie główne

Lublin: Mieszkańcy ocenią projekt nowego stadionu | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Mieszkańcy miasta będą mogli ocenić projekt nowego stadionu, na którym ma być miejsce na np. mecze żużlowe i koncerty.

Reklama

W czwartek (1 grudnia) rozpoczynają się konsultacje społeczne koncepcji nowego obiektu z funkcją stadionu żużlowego. Rozpocznie je otwarte spotkanie z mieszkańcami w Ratuszu o godz. 17.00.
 
- W najbliższy czwartek ruszają konsultacje społeczne nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. Zapraszam do zapoznania się z koncepcją i wyrażenia opinii na jej temat. Podczas otwartego spotkania z projektantami będzie można zapoznać się zakresem planowanej inwestycji i zgłosić opinie dotyczące zagospodarowania terenów zielonych, a także planowanych obiektów kubaturowych, ich lokalizacji, funkcji oraz infrastruktury towarzyszącej. Chcielibyśmy, aby nowa hala była w przyszłości całoroczną areną dla zawodów sportowych nie tylko w żużlu, ale i w innych dyscyplinach. Budowa obiektu o wielu funkcjach umożliwi także organizację koncertów, wydarzeń kulturalnych, pokazów i festiwali - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się przy udziale przedstawicieli pracowni architektonicznej, odpowiadającej za proponowane rozwiązania projektowe. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się zakresem planowanej inwestycji i zgłosić opinie na temat terenów rekreacyjnych i nadrzecznych oraz koncepcji w pełni zadaszonego wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego oraz infrastruktury towarzyszącej.
 
Opinie składać można pisemnie pocztą tradycyjną na adres Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin, ul. Podwale 3, e-mailem na adres: konsultacje@lublin.eu oraz ustnie do protokołu podczas spotkania otwartego. Termin ich nadsyłania upływa 15 grudnia. Opinie, które wpłyną w trakcie konsultacji społecznych, przekazane będą projektantom, którzy sprawdzą możliwość ich uwzględnienia na dalszym etapie prac.
 
 
Nowy stadion zaplanowano jako wielofunkcyjny. W ten sposób ma być zapewniony całoroczny dostęp do oferty sportowej, kulturalnej i rekreacyjnej.
 
- Będzie miejscem organizacji imprez motosportu takich jak: żużel, supercross, karting, drifting, freestyle MotoCross, czy mini żużel. Zgodnie z wytycznymi przekazanymi projektantom, nowa hala ma spełnić wymogi krajowych i międzynarodowych federacji m.in. żużla, lekkoatletyki i gier zespołowych, w tym piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Umożliwi to Miastu rozgrywanie zimą halowych mistrzostw tych dyscyplin sportowych. Dodatkowo, obiekt posłuży do organizacji koncertów, targów, pokazów, czy zawodów hippicznych - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy