Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy kupili 1,5 tys. ton węgla. Koniec sprzedaży preferencyjnej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mieszkańcy kupili 1,5 tys. ton węgla. Koniec sprzedaży preferencyjnej - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Skończył się okres sprzedaży preferencyjnej węgla. W Lublinie z jego zakupu skorzystało 836 gospodarstw domowych, kupując łącznie 1,5 tys. ton surowca.

Reklama

- Wraz z wybranymi składami węglowymi, z którymi Miasto podpisało umowy, zakończyliśmy dystrybucję węgla na preferencyjnych warunkach. W wyznaczonym ustawą terminie udało się wyprzedać cały zapas surowca zamówiony u podmiotu wprowadzającego paliwo do obrotu. W Lublinie z możliwości zakupu preferencyjnego skorzystało około 35% uprawnionych mieszkańców, którzy złożyli wnioski - mówi Jacek Bednarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Energii i Klimatu Urzędu Miasta Lublin.

Dystrybucja węgla na preferencyjnych warunkach w Lublinie zaczęła się 1 grudnia 2022 roku. Sprzedaż surowca była prowadzona przez trzy składy węglowe, z którymi Miasto podpisało stosowne umowy. Mieszkańcy mogli kupić paliwo za 2 tys. zł za tonę. Od grudnia ubiegłego roku wydano potwierdzenia uprawniające do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach 2375 gospodarstwom domowym na łączną ilość ponad 5,5 tys. ton surowca. Ostatecznie z możliwości zakupu skorzystało 836 mieszkańców. W sumie sprzedano blisko 1,5 tys. ton paliwa, w tym ponad 1,3 tys. ton frakcji orzech/gruby oraz ok. 154 tony frakcji groszek/ekogroszek.
 
CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie: Są problemy z dostępem do taniego węgla. Cała nadzieja w Bogdance

Okres sprzedaży preferencyjnej węgla minął 30 kwietnia. Wraz z jego upływem utraciły ważność dokumenty uprawniające do zakupu surowca. Poza tym, w związku z wyprzedaniem całości zamówionego paliwa, Miasto nie będzie prowadzić tzw. sprzedaży końcowej. Mieszkańcy, którzy nadal są zainteresowani zakupem węgla na warunkach preferencyjnych, będą mogli kupić paliwo w dowolnej gminie, która ogłosi prowadzenie sprzedaży końcowej. Po szczegółowe informacje dotyczące zasad sprzedaży oraz nowych wniosków o zakup paliwa, należy zgłaszać się do poszczególnych gmin, które do tego przystąpiły.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy