Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy kolejnych dzielnic spotkają się z władzami miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mieszkańcy kolejnych dzielnic spotkają się z władzami miasta - Zdjęcie główne

Lublin: Mieszkańcy kolejnych dzielnic spotkają się z władzami miasta | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Mieszkańcy trzech dzielnic będą mogli spotkać się z władzami miasta. To część projektu "Plan dla Dzielnic".

Reklama

W październiku odbędą się dwie kolejne debaty z mieszkańcami w ramach cyklu „Plan dla Dzielnic”. To ostatnie spotkania zamykające pierwszy etap realizacji Projektu „Plan dla Dzielnic”.

- Przed nami dwa ostatnie spotkania w ramach pierwszego etapu projektu „Plan dla Dzielnic”. Osobiste rozmowy z mieszkańcami to doskonała okazja do określenia wspólnej wizji rozwoju naszego miasta, a wnioski ze spotkań do wyznaczania priorytetowych działań dla każdej z dzielnic. Zapraszam również do udziału w dzielnicowych spacerach, podczas których wspólnie odwiedzamy najważniejsze miejsca dla poszczególnych części miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Spotkanie z mieszkańcami Zemborzyc i Wrotkowa odbędzie się w poniedziałek (3 października), w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego przy ul. Nałkowskich 110. Natomiast dla dzielnicy Czuby Północne odbędzie się w środę (26 października), w Szkole Podstawowej nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej przy ul. Radości 13. Debaty rozpoczną się o godz. 17.00.

Spotkania mają charakter otwarty i są ogólnodostępne. Osoby, które chcą zabrać głos w dyskusji proszone są o zgłoszenia telefoniczne (81 466 25 54) lub poprzez formularz na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

- Taka formuła pozwala na wcześniejsze przygotowanie szczegółowych informacji na dany temat oraz obecność na spotkaniu pracowników urzędu odpowiedzialnych na poszczególne obszary. Mieszkańcy, którzy nie zgłoszą potrzeby zabrania głosu mogą uczestniczyć w spotkaniu w roli słuchaczy. Zapisy na spotkanie dla dzielnic Zemborzyce i Wrotków rozpoczynają się dzisiaj (19 września) i potrwają do 28 września, zaś zapisy dla dzielnicy Czuby Północne odbędą się w terminie od 11 do 20 października - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Młodzież ma szansę na dofinansowania. W ramach programu "Dzielnice Kultury"

W trakcie spotkań istnieje możliwość skorzystania z tłumacza Polskiego Języka Migowego, a potrzebę taką należy zgłosić podczas zapisów. Osoby, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w rozmowach, mogą obejrzeć transmisję na miejskim kanale YouTube.

Sam "Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem były spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami. Do tej pory odbyło się 11 spotkań dla 24 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta. Drugim etapem są spacery dzielnicowe, na których omawiane są tematy poruszane podczas spotkań publicznych. Do tej pory odbyły się spacery w dzielnicach: Tatary, Sławinek, Głusk, Felin i Węglin Południowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy