Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy dwóch ulic chcą dalszej budowy kolektora

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Mieszkańcy dwóch ulic chcą dalszej budowy kolektora - Zdjęcie główne

Lublin: Mieszkańcy dwóch ulic chcą dalszej budowy kolektora | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W sprawie budowy brakującego odcinka kolektora w rejonie dwóch ulic, zwrócił się do władz miasta Leszek Daniewski.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona budowy brakującego odcinka kolektora w rejonie ulic: Klonowica i Szymonowica. 

Zaznaczył, że w imieniu mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Szarotka", Wspólnot Mieszkańców ulic: Klonowica i ul. Szymonowica oraz właścicieli domów jednorodzinnych w rejonie tych ulic, zwraca się z prośbą o wznowienie działań. Celem takich działań ma być włączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej tego obszaru, z pominięciem wyeksploatowanej przepompowni.

Wyjaśnił, że od początku wybudowania domów wielorodzinnych ścieki odprowadzane są przez starą przepompownię. Jej obecny stan techniczny grozi awarią i brakiem moźliwości ich dalszego odprowadzania.

- W wyniku moich wspólnych działań z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej oraz KSJ Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami, przy osobistym zaangażowaniu Pani Prezes Jolanty Stec i dużej życzliwości Zarządu MPWiK została wykonana dokumentacja techniczna dla kolektora, zapewniającego bezpośrednie odprowadzanie ścieków do miejskiej sieci. Jednocześnie Prezes MPWiK Pan Sławomir Matyjaszczyk, na prośbę mieszkańców wyraził zgodę na doraźną pomoc w przypadku awarii przepompowni. Mieszkańcy jednak zdają sobie sprawę, źe taka życzliwość daje tylko czasowe rozwiązanie problemu. Docelowym pozostaje jednak przyłączenie mieszkań bezpośrednio do kolektora głównego - napisał Leszek Daniewski.

W związku z tym mieszkańcy zwracają się, za pośrednictwem wiceprzewodniczącego, z prośbą aby do czasu rozwiązania tego problemu i wybudowania nowego kolektora, starą już przepompownię przejęły w eksploatację Lubelskie Wodociągi. - Byłby to ukłon w kierunku mieszkańców i duża pomoc, zmniejszająca koszty utrzymania przepompowni, które obecnie pokrywają sami mieszkańcy - podsumowuje Daniewski.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy