Reklama

Reklama

Lublin: Boisko w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego dostanie nowe ogrodzenie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Boisko w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego dostanie nowe ogrodzenie? - Zdjęcie główne

Lublin: Boisko w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego dostanie nowe ogrodzenie? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O wykonanie fragmentu ogrodzenia boiska w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego, apeluje Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona wykonania fragmentu ogrodzenia boiska sportowego, użytkowanego przez klub „Vrotcovia". Boisko znajduje się wzdłuż zabytkowej Alei Lipowej na terenie ośrodka „Marina" w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego. Poprosił o wyasygnowanie środków finansowych na wykonanie fragmentu ogrodzenia.

- Istniejące ogrodzenie boiska, wykonane w okresie oddania Zalewu do użytku w 1974 roku, uległo już zniszczeniu, jest w dużym stopniu skorodowane i w wielu miejscach pogięte, a wystające ostre elementy stwarzają duże zagrożenie dla trenujących tam dzieci. Jego wygląd nie licuje z pięknymi obiektami piłkarskimi, położonymi po obu stronach głównej alei - napisał Leszek Daniewski. - Najpilniejsze staje się wykonanie nowej części ogrodzenia za bramką boiska od strony alei, tak aby ograniczyć wylot piłek poza teren boiska. Ogrodzenie stanowiłoby jednocześnie rolę „piłkochwytu".

Wyjaśnił też, że władze stowarzyszenia i rodzice zrealizowali już wiele inwestycji i remontów na tym terenie, łącznie z wykonaniem nowych nawierzchni i niwelacji boisk, remontem siedziby klubu, wykonaniem mini trybun i zakupem bramek oraz urządzeń do konserwacji boisk. Dlatego wykonanie przez Miasto tego fragmentu ogrodzenia byłoby dla klubu wsparciem, a ewentualne zaoszczędzone dzięki temu przez Klub środki zostałyby wykorzystane na szkolenie ok. 300-u młodych piłkarzy.

- Jako sympatyk klubu i radny z tego okręgu czuję się zobowiązany do wspierania klubu w jego działalności szkoleniowo-wychowawczej, prowadzonej z pełnym oddaniem przez Państwa Justynę i Adama Majczaków, przy udziale rodziców i wykwalifikowanych trenerów. Mam nadzieję, że moja kolejna prośba, dotycząca wsparcia działalności klubu piłkarskiego „Vrotcovia" spotka się z życzliwością ze strony Pana Prezydenta - podsumowuje Daniewski.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy