Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy ul. Kwiatowej nie chcą słupków blokujących przy bloku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Mieszkańcy ul. Kwiatowej nie chcą słupków blokujących przy bloku - Zdjęcie główne

Lublin: Mieszkańcy ul. Kwiatowej nie chcą słupków blokujących przy bloku | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W pobliżu jednego z bloków przy ul. Kwiatowej zamontowano słupki blokujące wjazd. Mieszkańcy uważają, że stwarzają one zagrożenie. O pomoc do władz miasta, w ich imieniu zwrócił się radny Piotr Choduń.

Reklama

Radny miejski Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie montażu słupków wygradzających część ulicy Kwiatowej w związku ze skargami mieszkańców dzielnicy Dziesiąta.

Wyjasnił, że w trakcie remontu odcinka chodnika na ul. Kwiatowej (realizowanego ze środków rezerwy celowej Rady Dzielnicy Dziesiąta), został wygrodzony końcowy i nieurządzony odcinek w rejonie posesji nr 17. Dodał, że według Przewodniczącego Rady Dzielnicy nastąpiło to mimo, że ustalenia dotyczące realizacji remontu chodnika z pracownikami Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością UML i Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie były inne. Dotyczyły one wykonania prac remontowych na odcinku chodnika i zabezpieczenie go przed możliwością wjeżdżania samochodami (słupki ustawione równolegle do chodnika), a nie wygrodzenia ulicy na całej szerokości. Zamiast zabezpieczenia chodnika w uzgodnionej formie, wstawiono 5 słupków odcinających odcinek ulicy na całej szerokości.

- Ulica Kwiatowa jest wąską uliczką o charakterze osiedlowym, o jednym wlocie z ul. Kunickiego, ze zwartą zabudową mieszkalną (kamienice i bloki). Znaczącym problemem w tym rejonie jest parkowanie samochodów przez mieszkańców - ograniczona ilość miejsc postojowych. Do tej pory mieszkańcy parkowali pojazdy m.in. na nieurządzonym, końcowym odcinku ul. Kwiatowej, który został obecnie wygrodzony. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na sprawę bezpieczeństwa w tym obszarze. Jedyny dostęp do części zabudowy mieszkalnej istnieje poprzez wjazd od strony ul. Kunickiego, tym samym wygrodzenie odcinka ul. Kwiatowej w znaczący sposób utrudni dojazd pojazdów służb ratowniczych - opisuje Piotr Choduń.

W imieniu mieszkańców ul. Kwiatowej poprosił o szybką interwencję w tej sprawie i rozwiązanie problemu. Zaproponował przeniesienie lokalizacji słupków oraz przeanalizowanie możliwości wybudowania miejsc parkingowych na nieurządzonym, końcowym odcinku ul. Kwiatowej, który mieszkańcy sami „adoptowali” na ten cel.

Do interpelacji dołączono krótkie pismo mieszkańców bloku przy ul. Kwiatowej 17. Zwrócili się w nim o udrożenienie drogi dla ich bloku. 

- Z niewiadonych nam przyczyn wbetonowano słupki, które utrudniają dostęp służbom ratunkowym, służbom oczyszczania miasta, a nawet wnoszenia lub wynoszenia mebli  lub innych gabarytów - napisali autorzy. - Dla mieszkańów jest to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia w razie sytuacji wymagającej interwencji Straży Pożarnej lub Pogotowia Ratunkowego.

Mieszkańcy wyjasnili dalej, że w bloku mieszkają w większości osoby starsze lub mające orzecznie o niepełnosprawności. - Z żadnej strony nie ma dojazdu do jedynej klatki bloku Kwiatowa 17, ponieważ Spółdzielnia "Spółdzielca" do której należy blok, postawiła również swoje słupki, blokady i ogrodzenia - podsumowują mieszkańcy.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy