Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy Czubów Północnych spotkają się z władzami miasta. Zmienił się termin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mieszkańcy Czubów Północnych spotkają się z władzami miasta. Zmienił się termin - Zdjęcie główne

Plan dla Dzielnic - spotkanie Konstantynów i Węglin Północny | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zmienił się termin październikowej debaty z mieszkańcami dzielnicy Czuby Północne w ramach cyklu „Plan dla Dzielnic”. To trzynaste i ostatnie spotkanie w ramach pierwszego etapu projektu

Reklama

- Kończymy pierwszy etap realizacji „Planu dla Dzielnic”, którym były spotkania z mieszkańcami i mieszkankami Lublina. Rozmawialiśmy o sprawach najistotniejszych dla lokalnych społeczności, podejmowaliśmy kwestie ważne dla ich rozwoju i poprawy jakości życia w najbliższym otoczeniu. Przed nami ostatnie spotkanie, poświęcone sprawom dzielnicy Czuby Północne. Równolegle rozpoczęliśmy drugi etap projektu, czyli spacery dzielnicowe, a w przyszłym miesiącu planujemy pierwsze warsztaty, na których wypracujemy założenia planów rozwoju poszczególnych obszarów miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Spotkanie poświęcone sprawom i potrzebom mieszkańców dzielnicy Czuby Północne odbędzie się w poniedziałek (24 października), w Szkole Podstawowej nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej przy ul. Radości 13. Debata rozpocznie się o godz. 17.00. Spotkanie pierwotnie planowano na 26 października.

Osoby, chcące zabrać głos w dyskusji powinny zgłosić się telefoniczne (81 466 25 54) lub poprzez formularz zamieszczony na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Zapisy na spotkanie dla dzielnicy Czuby Północne trwają od 10 października do 20 października.
 
- Taka formuła pozwala na wcześniejsze przygotowanie szczegółowych informacji na dany temat oraz obecność na spotkaniu pracowników urzędu odpowiedzialnych na poszczególne obszary. Mieszkańcy, którzy nie zgłoszą potrzeby zabrania głosu mogą uczestniczyć w spotkaniu w roli słuchaczy. W trakcie spotkań istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić podczas zapisów. Osoby, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w rozmowach, mogą obejrzeć transmisję na miejskim kanale YouTube - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Wróci "Plan dla Dzielnic". Na początek spacer po Głusku

„Plan dla Dzielnic”to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Pierwszym etapem były spotkania publicznesłużące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami. Do tej pory odbyło się 12 spotkań dla 26 dzielnic:CzubyPołudniowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta,Zemborzyce i Wrotków. Drugi etapem są spacery dzielnicowe, podczas których omawiane są tematy poruszane w trakcie spotkań publicznych. Do tej pory odbyły się spacery w dzielnicach: Tatary, Sławinek, Głusk, Felin i Węglin Południowy, Czechów Południowy, Czuby Południowe, Hajdów-Zadębie oraz Węglin Północny.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy