Reklama

Reklama

Lublin: Miasto szuka firmy do obsługi poidełek i punktów z wodą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto szuka firmy do obsługi poidełek i punktów z wodą - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto ogłosiło przetarg na utrzymanie miejskich zdrojów, poidełek oraz punktów szybkiego napełniania. Umowa z wykonawcą będzie obowiązywała przez ponad 2,5 roku.

Reklama

- Miasto zapewnia mieszkańcom stały i darmowy dostęp do zdrowej i czystej wody. Poidełka w przestrzeni miejskiej pozwalają również na promocję ekologicznego trybu życia oraz rozwijają zdrowe nawyki żywieniowe. Dostęp do wody pitnej jest ważny podczas upałów, zwłaszcza dla dzieci, osób starszych, a także wszystkich mieszkańców i turystów. Uliczne poidełka ograniczają także ilość plastikowych odpadów, zwłaszcza jednorazowych butelek po wodzie, tym samym chronią środowisko - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Obowiązująca teraz umowa z MPWiK na utrzymanie zdrojów wody pitnej kończy się w kwietniu. Nowa będzie obejmowała kontrolę, bieżące utrzymanie i remonty łącznie 85 zdrojów, 17 poidełek i 4 punktów szybkiego napełniania, w tym pompowanie wody, czyszczenie studni i misek – poidełek, dokonywanie napraw, w tym wymianę uszczelek, rączek i innych elementów. W zakresie poidełek, zamówienie będzie obejmowało dezynfekcję wylewek – dwa razy w tygodniu i jakościowe badanie wody wykonywane raz w miesiącu.  

- Zdroje miejskie to ogólnodostępne źródła wody do picia, natomiast ujęcia, które umożliwiają korzystanie z wody bez konieczności używania naczyń to poidełka. Na terenie Lublina dostępnych jest 17 poidełek z kranem. Zazwyczaj znajdują się w miejscach uczęszczanych turystycznie. Największa liczba tego typu ujęć, bo aż 8 znalazło się w Parku Ludowym po rewitalizacji. Oprócz tego poidełka zlokalizowane są przy ulicach: Chmielarczyka, Krężnickiej, Zesłańców Sybiru, Lipowej oraz pl. Łokietka (studnia obok Bramy Krakowskiej) i dwa na Placu Litewskim, w tym jeden przy pomniku Unii Lubelskiej. Najbardziej znanym poidełkiem w Lublinie jest koziołek przy ul. Wróblewskiego 2 - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Z kolei punkty szybkiego napełniania to zestawy dwóch hydrantów o dużym przepływie do jak najszybszego napełnienia wozów strażackich uczestniczących w akcjach gaśniczych. Są przy ulicach: Jana Pawła II, Puławskiej Andersa i al. Witosa. Wraz z wiosną zostaną uruchomione wszystkie poidełka. W związku z zimą zostały wyłączone. Natomiasta zdroje wody pitnej zapewniające wodę dla mieszkańców nieposiadających przyłączy wodociągowych funkcjonują przez cały rok.

Oferenci mają czas na przystąpienie do przetargu do 6 marca.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy