- Kontynuujemy wsparcie dla lubelskich organizacji, z którymi aktywnie współpracujemy na rzecz zapewnienia dostępności różnych sfer życia osobom z niepełnosprawnościami. W tym roku ze wspólnymi działaniami dołączyliśmy do akcji „Lato w mieście”. Z myślą o dzieciach i młodzieży ze specjalnymi potrzebami powstała oferta wakacyjna, w ramach której zaplanowano m.in. warsztaty rękodzielnicze, spotkania z muzyką czy dogoterapię - mówi Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
W ramach miejskiego wsparcia ofertę wakacyjną do akcji „Lato w mieście” przygotowały Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia "Iuvo", Stowarzyszenie Otwieracz oraz Fundacja Przyszłość bez Barier. Na uczestników czekają m. in.: warsztaty rękodzielnicze, spotkania z muzyką, dogoterapia, wspólne pieczenie pizzy, a także spacery i zajęcia angażujące różne zmysły przygotowane specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Ponad 9,4 mln zł na warsztaty terapii zajęciowej. Zajęcia mają pomóc niepełnosprawnym
- Dotacje trafiły także na działania przeznaczone dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców z niepełnosprawnościami zarówno dzieci oraz młodzieży, jak i osób dorosłych. Wśród nich znalazły się, m.in. spotkania oraz warsztaty nastawione na rozwijanie pasji i zainteresowań, a także zajęcia edukacyjne czy rehabilitacyjne. Zadania te będą realizować Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lublinie, Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb”, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Camino”, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, Lubelski Związek Inwalidów Narządu Ruchu i Fundacja Działań Edukacyjnych Kreadukacja - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Dodatkowo w ramach miejskich środków, w pierwszą sobotę września, na Czechowie zaplanowano organizację pikniku integracyjnego „Tacy sami”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Lublina. Ma na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży pozytywnych postaw wobec niepełnosprawnych. Podczas spotkania będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach plastycznych, w których uczestniczyć będą również osoby z niepełnosprawnością oraz obejrzeć wystawę prac wykonanych przez artystki i artystów z niepełnosprawnościami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.