- „Miasto Kultury” to jedno z naszych kluczowych zadań w dziedzinie kultury, w którego realizację od wielu lat angażują się organizacje pozarządowe. Dzięki ich pomysłom i działaniom nasze mieszkanki i mieszkańcy korzystają z bogatej miejskiej oferty, zawierającej wiele propozycji z zakresu edukacji kulturalnej dla dzieci i młodzieży. W przyszłym roku chcemy kontynuować projekty skierowane do młodych i przez nich realizowane, dlatego te inicjatywy ponownie będą traktowane priorytetowo - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
Program „Miasto Kultury” obejmuje realizację przedsięwzięć w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury o zasięgu miejskim, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Głównym celem zgłaszanych pomysłów powinno być podniesienie jakości życia mieszkanek i mieszkańców Lublina.
- Jako priorytetowe będą traktowane projekty cykliczne, kontynuujące dotychczasowe działania lub wprowadzające innowacyjne rozwiązania, a także inicjatywy skierowane do młodzieży i aktywizujące młodych ludzi do włączenia w życie kulturalne miasta. Mogą one obejmować m.in. przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturalnej lub integracji międzypokoleniowej. Do konkursu przyjmowane będą także oferty mające charakter międzykulturowy, wspierające integrację osób i grup o różnych tożsamościach narodowych i etnicznych, w tym integrację społeczności uchodźczej oraz zwiększające dostępność kultury dla osób z grup mniejszościowych, migrantów i uchodźców stale przebywających w Lublinie - wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
CZYTAJ TAKŻE: Lubelskie standardy dostępności kultury już gotowe. Wchodzą w życie
W ramach tegorocznej edycji programu „Miasto Kultury” do rozdysponowania jest 1,1 mln zł. Oferty na zadania realizowane w okresie od 1 lutego do 31 grudnia., a przyjmowane są do 10 stycznia do godz. 15.30. O zachowaniu terminu złożenia dokumentów decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin. Oferty w konkursie należy obligatoryjnie złożyć za pomocą platformy internetowej „WITKAC” dostępnej na stronie www.witkac.pl i jednocześnie w formie papierowej zgodnej z wersją elektroniczną przygotowaną w elektronicznym generatorze ofert lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.