Reklama

Reklama

Lublin: Miasto przygotowało jesienne zajęcia dla seniorów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto przygotowało jesienne zajęcia dla seniorów - Zdjęcie główne

Lublin: Miasto przygotowało jesienne zajęcia dla seniorów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na lubelskich seniorów czekają zajęcia i warsztaty istotne z punktu widzenia osób starszych i odpowiadające na ich potrzeby.

Reklama

- Seniorzy to jedna z grup społecznych, których potrzeby traktujemy priorytetowo. Dbamy o to, aby otoczeni byli wsparciem umożliwiającym samodzielne funkcjonowanie i aktywne życie. Jesienna szeroka oferta zajęć i warsztatów to propozycja zachęcająca do różnorodnej aktywności, ale też zwracająca uwagę na ważne aspekty bezpieczeństwa osób starszych - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie przygotował ofertę dla seniorów, nie tylko obecnych uczestników Klubów Seniora czy Centrów Dziennego Pobytu. Wśród listopadowych propozycji znajduje się prelekcja „Choroby wieku podeszłego”, którą poprowadzi specjalista chorób wewnętrznych. Odbędzie się w Dziennym Domu „Senior+” , przy ul Jana Pawła II 11, w dniu 17 listopada o godzinie 11.00. Ponownie będzie można zadbać o bezpieczeństwo biorąc udział w zajęciach z samoobrony. Zasady dotyczące m.in. właściwego noszenia portfela czy torebki zademonstrują funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Lublin w ośrodku Dziennego Domu „Senior+” , przy ul. Jana Pawła II 11, 22 listopada o godzinie 10.30. Natomiast 25 listopada Straż Miejska zaprasza na wykład „Oszustwa, wyłudzenia i ochrona danych” , w Centrum Usług Socjalnych przy ul. Lwowskiej 28, o godzinie 10.30. Seniorzy chcący uczestniczyć w zajęciach proszeni są o wcześniejszą telefoniczną rejestrację pod numerem 81 466 55 60, najpóźniej dzień przed terminem warsztatów.

Poza tym, rozpoczęły się działania mające na celu aktywizację i integrację osób starszych w ramach „Programu Wsparcia i Aktywizacji Społecznej Seniorów na terenie Miasta Lublin w latach 2021-2025”. Zajęcia realizowane są przez dwie lokalne organizacje pozarządowe.

- Trwają zapisy na zajęcia sportowe „Senior Gym” z elementami rozciągania, pilatesu, jogi, tańca i gimnastyki organizowane przez Polski Czerwony Krzyż Oddział w Lublinie. Gimnastyka odbywa się w środy o godzinie 9.30 oraz w czwartki o 16.00, w siedzibie PCK przy ul. Bursaki 17. Natomiast w poniedziałki o godzinie 14.00 mają miejsce zajęcia taneczne „Roztańczony Senior”, a o 14.50 w Parku Ludowym ruszają spacery nordic walking (zbiórka przy fontannie). W planach jest też akcja MorSenior, czyli morsowanie dla Seniorów wsparte profesjonalnym treningiem z instruktorem - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy