reklama
reklama

Lublin: Miasto ma zastrzeżenia do jakości węgla

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto ma zastrzeżenia do jakości węgla - Zdjęcie główne

Lublin: Miasto ma zastrzeżenia do jakości węgla | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto skierowało do PGE Paliwa zastrzeżenia do jakości węgla dostarczanego przez spółkę. Dotyczą one przede wszystkim wysokiej zawartości miału w odbieranym materiale.
reklama

- Jako Miasto zrobiliśmy wszystko, żeby zabezpieczyć węgiel dla mieszkańców Lublina. Teraz oczekujemy, żeby surowiec, który ma trafić do lubelskich domów na preferencyjnych warunkach był dobrej jakości. Jeśli firmy wprowadzające węgiel do obrotu dostarczają podmiotom komercyjnym paliwo o wysokich parametrach, to tak samo powinny postępować w przypadku gospodarstw domowych kupujących węgiel od gmin. Szczególnie, że jest to zadanie zlecone przez rząd i zgodnie z rządowymi zapewnieniami surowiec ma być bardzo dobrej jakości. Mając na względzie informacje przekazywane przez podmioty realizujące w porozumieniu z Miastem sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach oraz zgłoszenia samych mieszkańców wystąpiliśmy do PGE Paliwa z pismem, w którym przekazaliśmy uwagi dotyczące jakości odbieranego paliwa - mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin.
 
Od 1 grudnia Miasto realizuje zleconą przez rząd sprzedaż preferencyjną węgla. Paliwo zapewnia PGE Paliwa Sp. z. o. o. W ramach umowy ze spółką, Miasto odebrało do tej pory blisko 440 ton surowca.
 
 
- Z informacji przekazywanych przez składy węgla wynika, że zawartość miału w odbieranym paliwie przekracza parametry jakościowe i sięga nawet od 20 do 30%. Ponadto zastrzeżenia budzi fakt, że węgiel odbierany ze składowiska spółki w Biłgoraju, nie jest sortowany (przesiewany), tak jak w przypadku podmiotów komercyjnych, lecz ładowany na samochody dostawcze bezpośrednio z wagonów lub pryzm - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Aktualne przepisy nie dają Miastu prawnych narzędzi do zareklamowania dostarczanego paliwa z powodu wysokiej zawartości podziarna. Minister Klimatu i Środowiska rozporządzeniem zawiesił obowiązek stosowania wymagań jakościowych dla paliw stałych do 30 kwietnia 2023 r.
 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama