reklama
reklama

Lublin: Miasto będzie bardziej zielone. W marcu poznamy wyniki VII edycja Zielonego Budżetu

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Miasto będzie bardziej zielone. W marcu poznamy wyniki VII edycja Zielonego Budżetu - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaProjekty zgłoszone do VII edycji Zielonego Budżetu „Naturalnie, w mieście!” są już po ocenie formalnej. Zespół ds. Zielonego Budżetu pozytywnie ocenił 21 z nich.
reklama

- Tegoroczna siódma edycja Zielonego Budżetu, tak jak i poprzednie, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkanek i mieszkańców, gdyż otrzymaliśmy 41 projektów. Tym razem uwagę skierowaliśmy na mniej zagospodarowane obszary miejskie – naturalne łąki, lasy, zagajniki i siedliska, które od lat funkcjonują jako zieleń publiczna, ale powstały zupełnie naturalnie. Takie miejsca są często stanowiskiem i siedliskiem dla rzadziej spotykanych, czy bardziej specyficznych gatunków roślin i zwierząt, które zasługują na naszą uwagę. Projekty poddaliśmy ocenie formalnej, a po zakończeniu etapu odwołań, oddamy je w ręce ekspertów z zakresu zieleni, gospodarki przestrzennej i krajobrazu - mówi Blanka Rdest, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Lublinie.

reklama

W naborze do VII edycji Zielonego Budżetu zgłoszono 41 pomysłów. W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę między innymi czy zaproponowane działania należą do zadań własnych samorządu, czy inwestycje są planowane na terenach miejskich, czy są zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego oraz czy np. nie kolidują z infrastrukturą naziemną lub podziemną. Oceny formalnej dokonywali pracownicy wydziałów i jednostek miejskich.

Autorzy projektów mają teraz 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego wniosku. Termin zgłaszania uwag upływa 1 marca (włącznie). Można je składać drogą elektroniczną na adres zielony@lublin.eu lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Gilasa 3, 20-109 Lublin. Po rozpatrzeniu odwołań nastąpi etap oceny merytorycznej. Wnioski zostaną zaprezentowane Panelowi Ekspertów, który wskaże do realizacji najciekawsze z nich.

reklama

W skład Panelu Ekspertów wchodzą osoby reprezentujące Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej, Biuro Partycypacji Społecznej oraz eksperci i ekspertki z zakresu zieleni, gospodarki przestrzennej i krajobrazu: dr hab. Ewa Trzaskowska – profesor KUL, Katedra Kształtowania i Projektowania Krajobrazu Instytut Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu, Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II; dr hab. inż. arch. Natalia Przesmycka – prof. PL, Katedra Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, Politechnika Lubelska; mgr inż. Paweł Adamiec – Katedra Kształtowania i Projektowania Krajobrazu Instytut Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu, Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II; dr inż. Adam Gawryluk – Katedra Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu, Wydział Agrobioinżynierii, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie; dr Dawid Soszyński – Katedra Kształtowania i Projektowania Krajobrazu Instytut Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu, Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

reklama

Lista projektów wybranych do realizacji będzie ogłoszona w połowie marca.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama