Reklama

Reklama

Lublin: KUL podał wyniki rekrutacji. Chętnych więcej do studiowania niż w zeszłym roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KUL

Lublin: KUL podał wyniki rekrutacji. Chętnych więcej do studiowania niż w zeszłym roku - Zdjęcie główne

Absolwenci KUL | foto KUL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina KUL podał wyniki pierwszego etapu rekrutacji na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie. Zgłosiło się ponad 5 tyś. kandydatów, czyli powyżej 450. osób więcej niż w roku ubiegłym.

Reklama

Wśród najcześciej wybieranych kierunków znalazły się: Italianistyka w trybie zdalnym, Psychologia, Kryminologia, Pielęgniarstwo, Filologia angielska, Zarządzanie, Sinologia, Informatyka i Prawo.

 - Dla kandydatów na studia uniwersytet przygotował ponad 2400 miejsc na prawie 60 kierunkach studiów I stopnia i jednolitych magisterskich. Tak duże zainteresowanie ofertą studiów jest dla nas bardzo dobrym sygnałem -  mówi Monika Stojowska, zastępca rzecznika prasowego KUL.

Z kolei najwięcej chętnych na jedno miejsce było na takich kierunkach jak: Italianistyka w trybie zdalnym - 6,45,  Psychologia - 6,24, Kryminologia - 4,74, Pielęgniarstwo - 3,6, Filologia angielska - 3,7, Zarządzanie - 3,26, Sinologia - 2,83, Psychologia (spec. biznes) - 2,83,  Informatyka  - 2, 31, Prawo  - 2,16.

Natomiast prawie 2 kandydatów na miejsce aplikowało na takie kierunki jak: Administracja, Bezpieczeństwo narodowe, Dziennikarstwo i komunikację społeczną, Ekonomię, Filologię polską, Pedagogikę i Pedagogikę specjalną. - Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia mają czas na potwierdzenie elektroniczne i wysyłkę dokumentów do poniedziałku 18 lipca. Osoby, które pozostają na liście oczekujących na kierunki najbardziej oblegane, ostateczną decyzję o przyjęciu lub nieprzyjęciu otrzymają 20 lipca. Wtedy komisje podejmą decyzje o ewentualnych przesunięciach na liście rankingowej - tłumaczy Magdalena Pranagal, kierowniczka Biura rekrutacji KUL.

Zaś do 15 lipca trwa nabór na studia II stopnia. Wyniki kwalifikacji na studia II stopnia zostaną ogłoszone elektronicznie 20 lipca. Dzień później uniwersytet ogłosi nabór dodatkowy na kierunki, na których zostaną wolne miejsca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy