reklama
reklama

Lublin: KUL ma nowego partnera. Pomoże w działaniu Wydziału Medycznego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WIM-PIB Tomasz Zaborowski

Lublin: KUL ma nowego partnera. Pomoże w działaniu Wydziału Medycznego - Zdjęcie główne

Lublin: KUL ma nowego partnera | foto WIM-PIB Tomasz Zaborowski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina KUL zdobył kolejnego partnera, który pomoże w działaniu Wydziału Medycznego uczelni. Został nim Wojskowy Instytut Medyczny z Warszawy.
reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów w Warszawie podpisały umowę. W ramach niej mają być prowadzone badania naukowe i organizowane sympozja, seminaria i konferencje. Umowę podpisali rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski i dyrektor WIM gen. prof. Grzegorz Gielerak.  

- To nasz kolejny znaczący partner, związany z funkcjonowaniem zainaugurowanego w październiku Wydziału Medycznego KUL. Obecnie kształci on już na pielęgniarstwie, położnictwie, biotechnologii i dietetyce. O nowego roku akademickiego uruchamiamy również kierunek lekarski - powiedział ks. prof. Kalinowski.

W październiku 2023 r. naukę na KUL rozpocznie 60 przyszłych lekarzy. W programie I roku studiów znajdą się m.in. zajęcia z anatomii, cytofizjologii, chemii i biochemii, biofizyki, fizjologii, technologii informacyjnych, podstaw telemedycyny. Żeby dostać się na takie studia KUL, maturzyści będą musieli zdać egzamin dojrzałości na poziomie rozszerzonym z biologii oraz jednego z przedmiotów do wyboru: matematyki, chemii lub fizyki.

Wydział Medyczny KUL jest na Kampusie Konstantynów, gdzie znajduje się infrastruktura badawczo-dydaktyczna. Kadrę dydaktyczną stanowią wykładowcy KUL i lekarze z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz szpitali z Lublina i Puław. Uczelnia współpracuje też z ośrodkami medycznymi na świecie, m.in. z Medical College of Wisconsin w USA, Polikliniką Gemelli i z Uniwersytetem „La Sapienza” w Rzymie, Holy Spirit University of Kaslik w Libanie i tamtejszą School of Medicine and Medical Sciences, Uniwersytetem Nawarry w hiszpańskiej Pampelunie, a także z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Dodatkowo zaczęły się prace zmierzające do utworzenia szpitala klinicznego KUL.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama