Reklama

Reklama

Lublin: Koniec z jazdą rowerami miejskimi za "złotówkę"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Koniec z jazdą rowerami miejskimi za "złotówkę" - Zdjęcie główne

Lubelski Rower Miejski | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Kończy się promocja dla użytkowników Lubelskiego Roweru Miejskiego, która umożliwia wypożyczenie jednośladu za symboliczną „złotówkę”. Potem przejazd rowerem będzie płatny, zgodnie z obowiązującym cennikiem, a opłata inicjalna wyniesie 10 zł.

Reklama

- Kończymy czas promocji dla Lubelskiego Roweru Miejskiego. Dziękuję wszystkim, którzy z niej skorzystali, była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą miejskiej wypożyczali i przetestowania odnowionej floty rowerów. Przygotowana przez nas specjalna oferta za symboliczną złotówkę spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Mam nadzieję, że część z nich nadal będzie korzystać z tej formy mobilności, a poprzez integrację systemów komunikacji zbiorowej i rowerowej, grono odbiorców jeszcze się powiększy - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Na początek nowego sezonu, Miasto przygotowało ofertę promocyjną. Do 14 maja użytkownik za wszystkie swoje wypożyczenia płaci 1 zł. Kwota ta jest pobierana z opłaty inicjalnej uiszczanej podczas rejestracji, która w początkowym okresie także wynosi „złotówkę”. W tym czasie aplikacja działa w ograniczonym zakresie, tj. umożliwia tylko wypożyczenie i zwrot.

- Z kolei, od 15 maja, po zakończeniu okresu promocyjnego, opłata inicjalna wyniesie 10 zł, wtedy też zacznie obowiązywać cennik wypożyczeń z okresowymi abonamentami oraz tzw. portmonetką. Użytkownicy będą mieli do wyboru pakiety abonamentowe 7-, 30- i 90-dniowe oraz abonament sezonowy. Nowy system LRM jest powiązany z komunikacją miejską, poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem LUBIKA. Dla posiadaczy biletu okresowego oznacza to dostępne minuty w ramach zakupu dowolnego biletu okresowego, zaś dla osób posiadających identyfikator LKM specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Żeby dalej korzystać z Lubelskiego Roweru Miejskiego, należy pobrać nową wersję aplikacji Lubelski Rower Miejski (z Google Play lub AppStore). Konto użytkownika w systemie zostanie automatycznie przeniesione wraz z aktualnym saldem, a dane do logowania się nie zmienią. W związku z aktualizacją oprogramowania, konieczna będzie przerwa techniczna w nocy z 14 na 15 maja.

Środki klienta zgromadzone na rachunku poprzedniego operatora LRM, czyli firmy Nextbike, są nadal środkami klienta. Ma on prawo je odzyskać wyłącznie na pisemne wezwanie, wskazując numer rachunku na jaki mają zostać zwrócone i tym samym rozwiązując umowę z Nextbike. Wypowiedzenie można złożyć: drogą elektroniczną pod adres e-mail: info@nextbike.pl, drogą elektroniczną przez formularz kontaktowy: https://nextbike.pl/kontakt/, listem poleconym pod adres pocztowy Nextbike Polska S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie przy ul. Przasnyskiej 6b, 01-756 Warszawa

- Obecnie mieszkańcy i turyści mają do dyspozycji około 520 jednośladów oraz blisko 130 stacji. Docelowo flota rowerów wzrośnie do 600. W tym sezonie, czyli od 21 marca do 11 maja, liczba zarejestrowanych użytkowników to ponad 8,8 tys., a wypożyczeń około 43 tys. Do tego łącznie jednoślady przejechały już 130 tys. km. Szczegóły dotyczące Lubelskiego Roweru Miejskiego oraz aplikacji dostępne są na dedykowanej stronie: www.lubelskirower.pl - dodaje Justyna Góźdż.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy