Reklama

Reklama

Lublin: Kończy się czas na głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Kończy się czas na głosowanie w Budżecie Obywatelskim - Zdjęcie główne

Lublin: Kończy się czas na głosowanie w Budżecie Obywatelskim | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Kończy się głosowanie na projekty IX edycji Budżetu Obywatelskiego. Na liście do głosowania znajduje się 135 projektów, wśród których 82 to projekty dzielnicowe, a 53 – ogólnomiejskie.

Reklama

- Udział w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim, to wyraz zaangażowania w życie Lublina oraz budowanie najbliższej, lokalnej przestrzeni. Wspierając projekty pokazujemy, że zależy nam na wspólnych działaniach, które dostosowują miasto do potrzeb mieszkańców - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Każdy zameldowany mieszkaniec Lublina lub osoba, która dopisze się do listy głosujących ma do dyspozycji 4 głosy:na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie. Głosować można przez Internet lub w sposób tradycyjny poprzez papierową kartę do głosowania.  W formie elektronicznej głosować można na stronie decyduje.lublin.eu Oddając głos trzeba podać imię i nazwisko oraz 4 ostatnie cyfry numeru pesel. Aby potwierdzić głos trzeba wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane hasło. Na jeden numer telefonu lub adres e-mail może się zarejestrować do głosowania maksymalnie 5 osób. 
 
Z kolei wersji tradycyjnej, poprzez papierową kartę, można głosować osobiście w wyznaczonym punkcie do głosowania wrzucając wypełnioną kartę do urny. Punkty są w Biurach Obsługi Mieszkańców, przy ulicach: Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15,  Kleeberga 12a i Wolska 11 (czynne w poniedziałki i wtorki w godzinach od 7.45 do 16.45, a w środy, czwartki i piątki w godzinach od 7.45 do 15.15) oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, których wykaz znajduje się na stronie lublin.eu. 

- Niezależnie od tego, jaką formę głosowania wybieramy ważne jest, aby nie czekać z oddaniem głosu na ostatnią chwilę. Formularz do głosowania on-line będzie aktywny do północy 10 października, natomiast godziny pracy punktów do głosowania pokrywają się z godzinami pracy placówek, w których są zlokalizowane. Warto upewnić się, do której działa wybrane Biuro Obsługi Mieszkańców lub filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby nie przyjść za późno - mówi Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej UM Lublin.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy