- Cieszę, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na wsparcie tak znakomitych i doświadczonych partnerów jak Fundacja PCPM i organizacja CARE. Otrzymana pomoc pozwoliła nam stworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki i pracy w lubelskich szkołach. Remonty zrealizowane w czasie wakacji na pewno okażą się dużą niespodzianką dla uczniów. Dziękuję za współpracę przy realizacji projektu, który okazał się sukcesem i odpowiedzią na potrzeby naszych placówek - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
W Lublinie do udziału w programie zakwalifikowano 5 placówek szkolnych: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej przy ul. Hanki Ordonówny, Szkołę Podstawową nr 20 przy ul. Piłsudskiego, Szkołę Podstawową nr 7 przy ul. Plażowej, Szkołę Podstawową nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Radości oraz Szkołę Podstawową nr 34 przy ul. Kosmowskiej. 24 sierpnia podsumowano odbiór prac w tych placówkach.
- Remonty szkół realizowane w te wakacje w Lublinie i innych miastach przez PCPM, dzięki funduszom amerykańskiej organizacji CARE, to także podziękowanie dla społeczności szkolnych – nauczycieli, uczniów i ich rodziców – za otoczenie opieką i przyjęcie do społeczności szkolnej dzieci z Ukrainy. PCPM wspierało szkoły, także w Lublinie, zatrudnieniem setek asystentów nauczycieli, którzy ułatwiali dzieciom-uchodźcom integrację i adaptację do nowego systemu nauczania. Będziemy wspierać polskie szkoły, w których uczą się dzieci z Ukrainy, bo to jedno z większych wyzwań dla polskiego systemu oświaty w ostatnich dziesięcioleciach - mówi Wojciech Wilk, prezes Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Remonty obejmowały prace malarskie, uzupełnienie ubytków w ścianach, remonty podłóg, w tym wymianę lub położenie wykładzin PCV, renowacje parkietów, prace elektryczne, roboty hydrauliczne w łazienkach, wymianę stolarki drzwiowej. W realizację zaangażowane były dyrekcje szkół, pracownicy administracyjni i gospodarczy w placówkach, a także odpowiedzialne za oświatę i remonty wydziały Urzędu. Prace wykonano w ramach projektu „Wsparcie Edukacji Uchodźców w Polsce” realizowanego od wiosny tego roku przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, finansowanego przez organizację CARE. Do udziału w projekcie zakwalifikowano szkoły, do których uczęszcza duża liczba uczniów, którzy przyjechali z Ukrainy po wybuchu wojny oraz placówki świadczące wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Na realizację działań szkoły otrzymały wsparcie o łącznej wartości 500 tys. zł.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.