Reklama

Reklama

Lublin: Kierowcy zastawiają chodnik przy przedszkolu na Wieniawie. Radny apeluje o montaż słupków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Kierowcy zastawiają chodnik przy przedszkolu na Wieniawie. Radny apeluje o montaż słupków - Zdjęcie główne

Kierowcy zastawiają chodnik przy przedszkolu na Wieniawie. Radny apeluje o montaż słupków | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Kierowcy zastawiają chodnik w pobliżu Przedszkola nr 74 przy ul. Snopkowskiej. Radny Stanisław Brzozowski zaapelował o postawienie w tym miejscu słupków blokujących parkowanie i wjazd.

Reklama

Przy ul. Snopkowskiej w dzielnicy Wieniawa w Lublinie mieści się Przedszkole nr 74. W sprawie placówki do władz miasta zwrócił się radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony). W interpelacji poprosił o wykonanie bezpiecznego dojścia do przedszkola. 

- W tym miejscu kierowcy notorycznie zastawiają chodnik na odcinku od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z al. Długosza do wlotu ul Ogródkowej, którzy w ten sposób m. in. uciekają przed opłatami w sąsiedniej strefie płatnego parkowania. Na tym odcinku chwilowy postój został kilka lat temu słusznie dopuszczony - w celu dowozu dzieci do placówki oświatowej, ale wyłącznie z postojem na jezdni - napisał Stanisław Brzozowski.

Dalej podkreślił, że blokowanie chodnika, przy sporym przedszkolu - tak, że często nie ma możliwości minięcia się z osobą idącą z wózkiem to zdaniem radnego "całkowite nieporozumienie". Dodał też, że w związku z dużą rotacją kierowców ewentualne wzmożone działania służb porządkowych nie rozwiążą tego problemu.

- Jestem daleki od wychwalania słupków, bo zwłaszcza przy obiektach handlowych wpływa to negatywnie na ich kondycję finansową. Zupełnie inna sytuacja jest jednak jeśli mówimy o sąsiedztwie szkół podstawowych czy przedszkoli i zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci - zaznaczył Brzozowski.

Na koniec poprosił o analizę tego miejsca i w efekcie podjęcia decyzji o zmianie organizacji ruchu. Zaproponował, żeby ustawić wzdłuż krawędzi chodnika słupki blokujące na odcinku od przejścia dla pieszych za skrzyżowaniem z al. Długosza (wraz z przejściem) do skrzyżowania z ul. Ogródkową.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju przekazał, że zostanie sporządzony projekt zmiany stałej organizacji ruchu na ul. Snopkowskiej.

- Chodnik, na wysokości wejścia do przedszkola, zostanie zabezpieczony balustradą, a w pozostałym zakresie słupkami. Przedmiotowy odcinek ul. Snopkowskiej, od ul. Ogródkowej do ul. Długosza, mierzy 80 m. Z uwagi na dużą ilość słupków i barier wymagane jest zabezpieczenie środków na zrealizowanie przedmiotowego projektu - napisał Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy